Березневе тепло не дозволить передчасно завершити опалювальний сезон

Весна випереджає календар на місяць, погода майже квітнева. Причина таких високих температурних показників – надходження повітря з субтропіків. Однак, в ранні весни, як правило, стрімкого і дружнього наростання тепла не буває, про це поінформував начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
Надзвичайно сонячними та теплими видалися і минулі вихідні. На Черкащині зафіксовані денні максимуми 12-14º тепла, проте температурний рекорд +19,8º, який встановлений у І декаді березня 2002 року не перебито.
На більшості сільськогосподарських угідь озимі культури відновили вегетацію, у плодових дерев розпочалося набрякання бруньок, триває підсихання ґрунту, проте він ще сильно зволожений, що не дозволяє техніці вийти в поле. Аномальне тепло малосприятливе для приживлення озимини та більш сприяє ростовим процесам, ніж формуванню кореневої системи.
За прогнозом Черкаського гідрометцентру, до 15 березня переважатимуть східні синоптичні процеси, тому значних змін у погоді не передбачається. Нічні температури повітря становитимуть від 1º морозу до 4º тепла, денні – 7-12º тепла. Надалі прогнозується надходження більш вологого повітря із заходу, а отже зросте ймовірність дощів, які заважатимуть масовому розгортанню польових робіт.
Хоча середньодобова температура повітря і вища за норму на 2-4º та сягає 4-7º тепла, однак закінчувати опалювальний сезон зарано – в середині березня очікується істотне зниження температурного фону. Разом з тим, така погода цілком сприяє проведенню аварійного ремонту дорожнього покриття в населених пунктах та за їх межами.
Вже більше тижня на Черкащині утримується сонячна, суха, вітряна та аномально-тепла погода, що створює умови для пожежної небезпеки: особливо готові до горіння сухий очерет та трава. Тому в цей період не можна допускати підпалів сухої рослинності, які шкодять не лише усьому живому мікросвіту, а й забруднюють атмосферне повітря, наголосив Віталій Постригань.

 

Інформацію надав Черкаський Обласний Гідрометцентр

6 Березня, 2017 в 14:25 / Переглядів: 1213

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Тэги: ,,,

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про