Поліція застерігає уманчан бути обережними при здійсненні платежів онлайн

7

У звязку з тим, що присутність Інтернету в нашому житті стає дедалі більшою, цим часто користуються люди зі злочинними намірами. Як зазначає речник Уманського відділу поліції у ГУНП в Черкаській області Леся Усенко, шахраї стають винахідливими і вигадують нові способи, аби виманити в користувачів веб-мережі кошти. Тому, уманчан просять бути особливо обережними та пильними при здійсненні розрахунків в Інтернеті, інформує Вчасно Черкаси

– Лише за 2016 рік кількість зафіксованих в Україні шахрайських сайтів зросла в 4,5 рази. Злодії отримують карткові дані громадян, маскуючись під веб-ресурси платіжних сервісів і банків, -зазначає представник прес-служби Програми SAFE CARD Анна Дзюба. – Для крадіжок грошей з карток злодії використовують популярні в інтернеті послуги. Це може бути придбання дешевих авіа квитків, онлайн-кредитування на картку або фейкові сайти з поповнення мобільного рахунку. Часто шахрайські ресурси маскуються під офіційні web-сторінки інших платіжних сервісів.

7-1

Лише за декілька днів роботи один такий ресурс виманює дані 800–2500 карток громадян. Перед користуванням послугами ресурсів перевіряйте чи вони не входять до переліку фішингових сайтів – «Чорний список сайтів». Якщо ви не потрапили до пастки злодія, але була спроба заволодіння вашими коштами, потрібно повідомити про інцидент у кіберполіцію. Найпростіший спосіб – через форму на сайті Департаменту кіберполіції Національної поліції України. На сайті Асоціації ЄМА реалізовано функціонал «Повідомити про фішинговий сайт», за допомогою якого можна проінформувати Асоціацію про підозрілий веб-сайт.

 

4 Березня, 2017 в 20:27 / Переглядів: 1149

Теми: Кримінал,Суспільство,Україна,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про