В Уманському районі стався обвал катакомби (фото)

На Уманщині стався обвал катакомби. Глибина більше 5 метрів, обвалився забор, дерево на половину пішло під землю. Про це йдеться в групі “Секрети Умані” соцмережі Вконтакті.

 

Для довідки

Чотири століття ховаються під землею уманські катакомби. Точна дата невідома, але перші згадки про підземні ходи датуються XVII століттям. Хто і коли викопав уманські печери, так само незрозуміло, як і навіщо. Появу більшості з них дехто приписує кріпакам Станіслава Потоцького, які таким чином нібито намагалися сховати скарби свого пана. Не надто серйозна версія з огляду на те, що за таких обставин кілька тисяч осіб знали б про схованки. За іншою версією цими ходами у XVII столітті до козацької фортеці доправляли провіант і воду. у 1677 році ходами до фортеці потрапили турки.

У 1768 році найкривавішу розправу тут влаштували гайдамаки, так само захопивши місто буквально з-під землі: тоді польські шляхтичі, греко-католицькі священики та євреї-орендарі були вирізані або втоплені у криницях, а їхнє майно опинилося в руках ватажків повстання. Саме тому ще й зараз печери називають «гонтівськими». У 1937-му році НКВСівці пристосували шахти для складування трупів закатованих поляків: їх пересипали сіллю і вапном. У часи окупації гитлер викрив злочини червоного режиму і розчистили підземелля.

1
Залиште коментар

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
kotjatina1 . Recent comment authors
  Підписатися  
newest oldest most voted
Повідомте про
kotjatina1 .
Читач
kotjatina1 .

Ну конечно , закатованные поляки – это ЗЛОЧИН фашисты обнаружили . А “греко-католицькі СВЯЩЕНИКИ та євреї-орендарі були вирізані або втоплені у КРИНИЦЯХ ” – это нормальное явление . Ведь утопить священника или еврея – это святое дело . Ну а то , что поляки похороненные были белогвардейцами , против которых воевала советская власть , это просто забыли сказать . И не закатованых , а РАССТРЕЛЯННЫХ по решению трибунала , то же случайно забыли написать .