Оголошено торги на півмільярда для поточного ремонту доріг Черкащини

Служба автомобільних доріг в Черкаській області оголосила відкриті торги на ремонт 43 кілометрів доріг державного значення з очікуваною вартістю у 519,9 млн. грн. 

Після відверто провальної минулорічної кампанії з ремонту доріг державного значення в Черкаській області, новий сезон багатосерійного блокбастеру «ремонт доріг державного значення на Черкащині» відкрито. В головних ролях – народні депутати, губернатор, посадовці САД та активісти й громадськість (куди ж без них – ред.) Так САД оголосив проведення торгів з поточного середнього ремонту шести ділянок доріг різною протяжністю. Попередній огляд оголошених торгів дає впевненість, що блокбастер буде цікавий, але не гарантує хепі-енду.

Володимир Гройсман в оточенні достойників Черкащини під час інспектування ремонту правого проїзду автодороги Черкаси-Сміла, як виявилося єдиного більш-менш успішного ремонту автодороги державного значення області у 2016 році. 

Головний удар по бездоріжжю на Лівобережжі

Одразу три найбільших лоти передбачають поточний середній ремонт автодороги на Лівобережжі Черкащини де в сукупності мають відремонтувати аж 32 км. дороги Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя.

Поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Н-08 Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя (через м.Кременчук) на ділянці км 109+600-км 120+800, Черкаська область, поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення 11 км, оголошено 3 лютого, аукціон 18 квітня. Очікувана вартість 141,7 млн. грн.

Поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Н-08 Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя (через м.Кременчук) на ділянці км 98+000-км 109+600, Черкаська область, 11 км, оголошено 3 лютого, аукціон 14 квітня. Очікувана вартість 131,7 млн. грн.

Поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Н-08 Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя (через м.Кременчук) на ділянці км 87+300-км 98+000, Черкаська область, 10 км, оголошено 3 лютого, аукціон 11 квітня. Очікувана вартість 108,5 млн. грн.

Для правобережжя

На фото нардеп Сергій Рудик, поборник дорожніх ремонтів автодороги Київ-Знамянка, за два роки його боротьби так і не вдалося її відремонтувати. 

На зменшення гарячих точок бездоріжжя на Правобережжі Черкащини також передбачено три лоти, але вже значно скромніших.

Поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань на ділянці км 12+300 – км 23+062, Черкаська область, 10 км, оголошено 6 лютого, аукціон 21 квітня. Очікувана вартість 119,8 млн. грн. (Смілянський район в районі с. Носачево)

Поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань на ділянці км 24+236 – км 25+440, Черкаська область, 1 км, оголошено 6 лютого, аукціон 19 квітня, Очікувана вартість 12,6 млн. грн. Це недобудований в минулому році один кілометр автодороги Черкас-Сміла (правий проїзд) яку показували Володимиру Гройсману.

Поточний середній ремонт автомобільної дороги державного значення Р-10 Канів-Чигирин-Кременчук окремими ділянками, Черкаська область (влаштування освітлення ділянки дороги в с. Червона Слобода) (2 лоти), очікувана вартість закупівлі 5,6 млн. грн. Це ділянка дороги у кількасот метрів в селі Червона Слобода, Черкаського району де постійно виникають ДТП (смертельний випадок з пішоходом)

Технічне завдання і якість

З опублікованої технічної документації варто відмітити, що по ділянках дороги Бориспіль-Дніпропетроськ-Запоріжжя передбачається холодне фрезерування старого дорожнього покриття до 11 см. Укладення органо-мінеральної суміші товщиною до 20 см. Потім укладення вирівнюючого шару крупнозернистого асфальту та гарячого шару у 5 см. дрібнозернистого асфальту. Також передбачене облаштування та укріплення обочин, нанесення дорожньої розмітки.

А от у технічному завданні з поточного ремонту дороги Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань (як на ділянці у 10 км так і на ділянці у 1 км) передбачається вже фрезерування глибиною лише 4,5 см., без укладання органо-мінеральної суміші. Укладатиметься лише вирівнювальний шар крупнозернистого асфальту та 5 см. верхнього шару. Примітним є те, що 6,7 км. правого проїзду дороги Черкаси-Сміла які були зроблені в минулому році ремонтувалися із більшою глибиною фрезерування, а головне укладався шар органо-мінеральної суміші.

Технічні вимоги по дорозі в селі Червона Слобода наразі в повному обсягу не опубліковані, але з наявної інформації буде відремонтовано кілька сот метрів дороги із встановленням освітлення.

Гіркий провальний досвід минулого року

Насамкінець повертаємося до гіркого досвіду ремонту доріг державного значення, яке відверто можна назвати провальним. Так згідно ухваленої програми за 2016 рік в області мали провести поточний середній ремонт доріг загальною протяжністю 34,5 км та освоєно понад 235 млн. грн. Фактично ж було відремонтовано 6,7 км. відомої автодороги яку інспектувати прилітав Володимир Гройсман. Тож сума у понад 500 млн. грн. на яку оголосили торги залишається поки що лише красивою можливою перспективою.

Ще один важливий момент який варто відзначити – це те, що поза увагою САД поки залишилися найбільш аварійні ділянки автодороги Київ-Знамянка, яка більше відома черкащанкам як дорога на Камянку. Тендери з ремонту цих відрізків через постійні перенесення та відміни були проведені лише восени минулого року, договори були заключені, але ремонт так і не розпочався.

Джерело: Кропива

23 Лютого, 2017 в 19:19 / Переглядів: 1147

Теми: Суспільство,Умань,Черкащина

Тэги: ,,,

1
Залиште коментар

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Рідний Край » Стан дороги Умань-Вінниця просто жахливий (відео) Recent comment authors
  Підписатися  
newest oldest most voted
Повідомте про