Через пенсійну реформу до пенсії доживуть одиниці

Київ запропонує МВФ “своє бачення” пенсійної реформи.

Кабмін відхилив пропозиції Міжнародного валютного фонду і запропонував свій варіант пенсійної реформи в проекті меморандуму, повідомляє Korrespondent.net з посиланням на Економічну правду.

Так, МВФ вимагав прийняти до кінця березня 2017 року пенсійну реформу, яка включає збільшення віку виходу на пенсію для чоловіків на 4 місяці щорічно, починаючи з 1 липня 2017 року, а для жінок і надалі підвищувати вік на шість місяців щороку після 2021 до тих пір, поки чоловіки і жінки не досягнуть пенсійного віку в 63 роки (2027 – ред.).

Також, за пропозицією МВФ, пенсійна реформа повинна передбачати подальше звуження можливостей завчасного виходу на пенсію, зокрема, шляхом переведення працівників галузі освіти та охорони здоров’я на загальний режим виходу на пенсію з 1 липня 2017 року. Тепер же в проекті меморандуму наголошується, що Верховна Рада прийме до кінця квітня 2017 року комплексну пенсійну реформу, яка вступить в силу з 1 січня 2018 року.
“Реформа буде передбачати новий набір варіантів виходу на пенсію з більш широким, ніж існуючий, діапазоном пенсійного віку, що передбачає значну можливість вибору, в залежності від загального трудового стажу, а також з пенсійними виплатами, які заохочують громадян до продовження трудової діяльності і більш пізнього виходу на пенсію “, – йдеться в пропозиціях уряду.

Також нова реформа передбачає економію витрат у розмірі не менше 3% ВВП в довгостроковій перспективі (в порівнянні з рівнем витрат в 2016 році), в тому числі за рахунок збільшення ефективного трудового стажу для виходу на пенсію.
Крім того, вона повинна гарантувати, що громадяни України будуть отримувати пенсії, які є співвідносними зі сплаченими ними внесками і адекватними в реальному вимірі.   “Ця загальна система буде застосовуватися до всіх видів зайнятості, за винятком обмеженого переліку небезпечних професій”, – йдеться в документі.   Варто відзначити, що ці пункти досі залишаються неузгодженими.   Раніше міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв, що меморандум співпраці з МВФ не передбачає підвищення пенсійного віку.

14 Лютого, 2017 в 20:17 / Переглядів: 980

Теми: Економіка,Політика,Суспільство,Україна

Тэги: ,,

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про