Апеляційний суд відхилив вимогу прокуратури про ув’язнення хасида, який понівечив православний хрест в Умані

Фото: Про все

Апеляційний суд Черкаської області залишив без змін рішення суду попередньої інстанції про запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання для юнака-хасида Нетанеля Шимона. Як повідомлялось раніше, напередодні новорічних свят юнак здійснив хуліганський акт стосовно християнського розп’яття, встановленого в Умані навпроти місцевої синагоги.

Суд взяв до уваги стан здоров’я підозрюваного – наразі Натанель через загострення цукрового діабету знаходиться на стаціонарному лікуванні під постійним наглядом ендокринолога.

Разом з тим, сторона обвинувачення вимагала утримання Нетанеля Шимона під вартою з одночасним вирішенням питання про заставу у межах 20 неоподатковуваних мінімумів доходу громадян.

– Судді насправді прийняли «соломонове рішення», оскільки знаходження підозрюваного в ізоляторі тимчасового тримання в його стані рівносильне подальшій інвалідизації та могло призвести до наслідків, несумісних з життям, – зазначив у коментарі «Про все» адвокат підозрюваного Олег Верємєєнко. – Ще вчора, коли його госпіталізували із зали суду, він був в передкомовому стані. У нього було в 4 рази перевищено вміст ацетону в організмі. Зараз він перебуває на лікуванні і буде з’являтись на вимогу слідчих.

Як зауважив адвокат, він надалі вживатиме усіх передбачених законодавством заходів, щоб добитися виправдального вироку, хоча особисто вважає, що вчинок Нетанеля Шимона є по своїй суті аморальним та хуліганським.

Про неприпустимість подальшого утримання під вартою підозрюваного зазначила і обласний координатор Уповноваженого з прав людини ВР України Леся Валяєва.

– Якби прийняли рішення про тримання під вартою громадянина Ізраїлю це мало б погані наслідки для нього. Відповідних умов в ІТТ для тримання в ув’язненні людини з таким діагнозом немає. Це довели попередні три дні, коли Нетанеля Шимона було затримано поліцією. За цей період йому не змогли надати кваліфіковану допомогу, – прокоментувала «Про все» Леся Валяєва.

На її переконання, судді прийняли найбільш оптимальне рішення, залишивши запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

– У цьому конкретному випадку, це рішення свідчить про професійність і гуманність суду, – додала вона.

3 Лютого, 2017 в 08:12 / Переглядів: 1191

Теми: Україна,Умань

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про