Черкаська молодь змінює рух та перекваліфіковується на робітничі професії

Картинки по запросу робітничі професії

Черкащани, аби тривалий час не залишатися без роботи, змушені шукати альтернативні варіанти своїм вже здобутим професіям.

Так, ринок праці переповнений здебільшого робітничими професіями.

Наприклад, черкащанка Ірина Жук за освітою соціальний педагог, але наступні півроку знову проведе за партою, щоб пізнати основи кулінарії, інформує 24 канал.

Схожа історія і у черкащанина Олега Жалдака, який вивчився на кухара, однак останні два місяці працює водієм тролейбуса.

Вони скористалися дією програми перекваліфікації. Роботодавець подає заявку до Центру зайнятості про наявну вакансію. Її пропонують охочим. Потім за гроші “Фонду соціального страхування на випадок безробіття” люди опановують потрібну професію.

Загалом фахівці радять молоді обирати не лише популярні професії, але й ті, що є затребувані на ринку праці. Тоді буде можливість зменшити рівень безробіття серед населення.

Український ринок праці переповнений вакансіями робітничих професій. У ціні кухарі, будівельники та інші робочі. Про це розповідають у сюжеті “Каналу 24″. Черкащанка Ірина Жук найближчі півроку проведе за партою – освоюватиме основи кулінарії. Дівчина здобула освіту соціального педагога – психолога. Однак, кілька років пошуки роботи за фахом результатів не дали. Тож вона вирішила перекваліфікуватись. Для таких як Ірина, в Україні діє програма перекваліфікації. Роботодавець подає заявку до Центру зайнятості про наявну вакансію. Її пропонують охочим. Потім за гроші “Фонду соціального страхування на випадок безробіття” люди опановують потрібну професію. Скористався програмою перекваліфікації і Олег Жалдак. Уже 2 місяці кухар за освітою працює водієм тролейбуса. Минулоріч на Черкащині роботодавці оголосили понад 36 тисяч вакансій. З них дві третини –робітничі. Натомість юристам, економістам, фінансистам знайти роботу найважче. Кожен роботодавець старається шукати робітника, який володіє суміжними професіями. Навіть той секретар, то він повинен бути не тільки секретарем а й діловодом, а можливо й бухгалтером. Щоб зменшити рівень безробіття серед молоді, фахівці радять обирати професії, які не лише популярні, а насамперед затребувані на ринку праці.

29 Січня, 2017 в 15:59 / Переглядів: 1574

Теми: Україна,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про