На Черкащині виявили 16 скажених лисиць

Черкащина відноситься до неблагополучних областей щодо сказу. Так, за 6 місяців 2021 року, за даними регіональної лабораторії ветеринарної медицини, на 9-ти адміністративних територіях області зареєстровано 13 випадків сказу серед тварин: коти -5, собаки -8. Позитивний результат на сказ отримано також від 16 лисиць, які були відстріляні при проведенні моніторингового нагляду за сказом. Пише сайт Сміла.UA.

Основними джерелами збудника сказу у дикій природі залишаються лисиці. Серед тварин, наближених до людини джерелами є собаки і коти. Рідше сільськогосподарські тварини, гризуни.

Після укусу твариною рану слід негайно промити водою з милом, щоб змити слину і якомога раніше звернутись до лікаря в травмпункт міської лікарні. Якщо потерпілому призначено щеплення проти сказу, потрібно дотримуватись режиму, встановленого лікарем. Не можна переривати курс щеплень, пропускати їх. Рекомендується не перевтомлюватися, уникати переохолодження та перегрівання організму.

Ні в якому разі не потрібно вбивати тварин, що нанесли укуси. Їх потрібно негайно прив‘язати і установити нагляд за ними протягом 10 днів. Якщо собаку чи кота вбивають, або десь відвозять тоді потерпілий приймає повний курс щеплень.

21 Липня, 2021 в 12:59 / Переглядів: 318

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про