Кам’янчанина, що постраждав у ДТП в Польщі, не хотіли лікувати, а тепер достроково виписують
Черкащанин, який постраждав у ДТП на території Польщі, не отримував медичну допомогу кілька днів, доки його дружина не почала бити на сполох. Про це йдеться в сюжеті “Сьогодні”.
Українці, які потрапили в аварію, нарікають, що польські медики не одразу надали допомогу, а зараз вимагають дострокову виписку.
Кам’янчанин Віталій після аварії потрапив у лікарню до Ярослова, але медичну допомогу йому надали не одразу. Його цивільна дружина Тетяна Власенко каже, що зверталася всюди, аби допомогти чоловікові.
– У мене є купа записів, куди я зверталася: посольство, МОЗи, МЗС. Поки я до них не додзвонилися, йому навіть обстеження не робили, вкололи знеболююче і все, – зауважила Тетяна.
Зрештою чоловіку операцію зробили, тепер відправляють додому, бо лікарня переповнена хворими на коронавірус. Жінка додає, що Віталію пропонували підписати документ на згоду, щоб залишити лікарню добровільно, однак в такому стані це неможливо.
Страхова з лікарнею домовилась, що до кінця тижня Віталій пробуде в лікарні. Потім його медичним транспортом у лежачому стані транспортують до України або шукатимуть іншу лікарню.
– Минув ліміт у 300 тисяч євро. У цих межах ми покриваємо всі витрати на госпіталізацію, операцію. Шукаємо альтернативний медичний заклад, куди Віталія переведуть надалі, – розповів голова правління страхової компанії Дмитро Грицута.
Про те, що одразу не надали лікування, вперше розповів консул України у Любліні Василь Павлюк. Однак польська сторона це спростувала.
– Маю звернення громадян, письмові, телефоні. Вони нас слізно просили про допомогу, тому що їм відмовляли. Після наших втручань наші громадяни отримали якісну допомогу, – прокоментував генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк.
Станом на 12 березня у лікарнях Польщі залишаються 18 громадян України, які потерпіли внаслідок ДТП 6 березня, двоє з них досі у дуже тяжкому стані.
Павлюк поінформував, що ще шістьох потерпілих планують виписати у понеділок, 15 березня. Нині вирішується питання їх транспортування в Україну каретами швидкої допомоги, оскільки частина пацієнтів все ще не в “оптимальному” фізичному стані.
– Оформлення усіх необхідних документів на вивезення тіл завершується, і ще сьогодні їх повезуть в Україну, – сказав дипломат.
За його словами, тіла загиблих спочатку доправлять у морг у Хмельницькому, а звідти повезуть до місць поховання у різні регіони України.
Окружна прокуратура Перемишля у п’ятницю поінформувала, що надала згоду на перевезення до України тіл загиблих в автокатастрофі: 34-річної Інни К., 54-річної Еліни О., 60-річної Тетяни Я., 28-річного Віктора С. та 52-річного Альберта К.
Раніше повідомлялося, що двох загиблих жінок доправлять до Кривого Рогу, третю до Одеси, а чоловіків – до Шепетівки і Тернополя.
Нагадаємо, ДТП з українським автобусом сталася у ніч на 6 березня поблизу міста Радимно Підкарпатського воєводства за 30 км від кордону з Україною. Автобус сполученням Познань – Херсон, в якому перебували 57 осіб, у тому числі двоє водіїв, перекинувся, з’їжджаючи з автомагістралі A4 до пункту обслуговування пасажирів Кашице. Унаслідок катастрофи п’ятеро людей загинули, 35 потрапили до лікарень. Того ж дня ввечері група з 24 українців, які потрапили в аварію, вирушила додому.
Залиште коментар