Місто Умань опинилось під загрозою припинення водопостачання

Регіональний офіс водних ресурсів річки Рось повідомляє про загрозу можливого припинення водопостачання для міст Біла Церква та Умань.

Про це пише сайт Крокус.
Як повідомляє прес-служба РОВР річки Рось, з 13 по 23 квітня 2020 року фахівці регіонального офісу водних ресурсів річки Рось фіксували постійне зниження рівня води в Верхньому Білоцерківському водосховищі, для потреб ГЕС. 
Відповідно до цього порушення Регіональний офіс водних ресурсів  річки Рось направив листи до територіального органу Державного агентства рибного господарства – Київського рибоохоронного патруля та Екологічній інспекції Столичного округу.
Верхнє Білоцерківське водосховище має комплексне призначення, є стратегічним об’єктом регіонального та державного значення, виконує функції збереження, відтворення регулювання водних ресурсів для господарсько-питних водозаборів міст Біла Церква, Богуслав, Миронівка, Умань, Корсунь-Шевченківський, та є єдиним джерелом водопостачання для 500 тисяч громадян, що проживають в басейні річки Рось.
Максим Запаскін адвокат з Ради адвокатів Київської області, пов’язує зниження рівня води в Верхньому Білоцерківському водосховищі з діяльностю міні-гідроелектростанції, побудованої на річці Рось в Білій Церкві: 
“Лише квітень місяць, а результати незаконно побудованої ТОВ “Гідро-Інвестом” міні гідроелектростанції на річці Рось у м. Біла Церква вже приносить свої “плоди”. Мерзенні бізнесмени незаконно використали понад 600 тис. м³ води, внаслідок чого критично понизився рівень Верхнього Білоцерківського водосховища. Під загрозою водопостачання багатотисячного міста, найбільшого в Київській області. Вже не кажемо про населені пункти, розташовані нижче по течії: Богуслав, Миронівка, Корсунь.
Ще у 2013-2014 роках громадськість підіймала питання недоречності будівництва цієї ГЕС. Звертались, приймали рішення, вимагали громадські слухання. Але хто слухає людей? Будівництво продовжувалось “тихою сапою”. Ті хто мав контролювати, заплющували очі, порушень не знаходили. Ось зараз маємо наслідки, а попереду ще літні посушливі місяці… Невже в Україні не вистачає електрогенеруючих потужностей? Через низьку вартість електричної енергії за кордоном (в Україні найвищі тарифи на електроенергію в Європі), нещодавно ДТЕК відмовився від експорту! На енергоринку — надлишок через зменшення попиту. Навіщо ж нам ця громидла, яка загрожує цілому місту.” – написав на своїй сторінці у facebook Максим Запаскін. 

23 Квітня, 2020 в 16:41 / Переглядів: 1573

Теми: Суспільство,Умань,Черкащина

1
Залиште коментар

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Анатолій Recent comment authors
  Підписатися  
newest oldest most voted
Повідомте про
Анатолій
Читач
Анатолій

Якщо це незаконно побудований об’єкт, то де ж наша “влада” і реакція на це? Виходить, що в нашій країні можна робити рукотворні екологічні злочини і не боятись наслідків. А де ж задекларовані європейські шаблони і цивілізовані підходи до господарювання в країні? Невже в нас діє первіснообщинний лад і клановий спосіб життя? То для чого проводяться вибори влади з делегуванням повноважень від народу грамотно і раціонально управляти країною? Можливо дійсно кожний сам собі керівник?