Уманською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом привласнення касиром банку коштів вкладників, що знаходилися на депозитних рахунках банківської установи.

Так, досудовим розслідуванням установлено, що 47-річна жінка, перебуваючи на посаді контролера-касира відділення «Ощадбанку» одного із сіл Уманського району Черкаської області, будучи матеріально-відповідальною особою, у 2013 році вчинила привласнення чужого майна, зокрема коштів дванадцятьох вкладників на загальну суму 226 тис. 56 грн., що в 407,66 рази перевищує неоподатковані мінімуми доходів громадян, які були на момент вчинення злочинів.

Тривалий час проведення досудового розслідування зумовлений тим, що вказана жінка перебувала у міжнародному розшуку.

Наразі Уманською місцевою прокуратурою затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні.

Правова кваліфікація дій зловмисниці досудовим розслідуванням визначена, як привласнення чужого майна, яке перебувало в її відданні, вчинене повторно та у великих розмірах, тобто кримінальне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 191 КК України.

Наразі прокуратурою вживаються заходи для забезпечення розгляду справи в суді в розумні строки.

Зауважимо, що в ході досудового розслідування завдані вкладникам збитки жінкою відшкодовано в повному обсязі.

Довідково: санкцією ч. 4 ст. 191 КК України передбачено покарання и вигляді позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Прес-служба Уманської місцевої прокуратури