Уманський крафтер представив свою роботу на міжнародному конкурсі

Уманчанин Віталій Демидюк створює унікальні кальяни та елементи інтер’єру за власним проектуванням. З його безмежною фантазією звичний предмет перетворюється на містичну істоту, раритетний паровоз чи надскладну парову машину з минулого століття, пише Громадське: Умань.

Віталію 36 років. Має педагогічну освіту, але освоїв професію сантехніка, ким успішно працює понині. Хобі створювати нестандартні кальяни з’явилося майже три роки тому. Крафтер творить у стилі стімпанк, індастріал і лофт. Їх особливість – це використання різних механізмів, шестернів та інших металевих елементів. За основу бере скляні або нержавіючі ємності підхожого розміру.

Свого часу Віталію довелося попрацювати кальянщиком. Саме тоді він вивчив особливості побудови приладу для куріння і задумався над втіленням в ньому власних ідей.

Перша робота складалася із годинникових механізмів, автомобільних шестерень та вентиляторів. Трубкою для вдихання пару і шахтою послужили сантехнічні прилади. А в якості колби згодилася пляшка «Jack Daniel’s». Зрештою експеримент вдався: унікальний кальян було достойно оцінено.

Кожна наступна робота Віталія не була схожа на попередню. У своїй практиці він використовує пляшки, металеві трубки, сітки, ланцюги, елементи з коробки передач, ліхтарики. Деталі для свого майбутнього витвору автор підбирає у знайомого на станціях СТО та на пунктах збору металолому. Нестандартні і незвичні механізми отримують нове життя в руках творчого майстра.

Ідеї виникають ще до того, як Віталій приступає до роботи. Тримаючи в руках пляшку, яка служить за основу, він вже має уявлення, що потрібно додати, аби отримати стильний кальян. Але виконати точну копію роботи не може, адже кожен виріб – це нова історія, творче піднесення і настрій.

  • Нещодавно в Києві відбувалася подія року в кальянній індустрії: ВКО-2019 («Всеукраинское кальянное облако») – це виставка виробників кальянної продукції. На ній щорічно проводять міжнародний конкурс кальянщиків «Hookah Battie», в якому я вперше брав участь, – розповідає Віталій Демидюк.

Конкурсна робота

Критеріями оцінювання були: подача кальяну, його оригінальність, функціональність, смак та уміння кальянщика як міксолога.

Тема цьогорічного «хукабатлу» була урбан, тобто вуличний стиль. Уманчанин зробив і представив свій крафтовий кальян у тематиці урбан-спорт.  У підсумку він зайняв сьоме місце із тринадцяти команд світу.

  • Я вважаю, це був дуже хороший старт. Тепер і надалі намагатимусь приймати участь у такого роду подіях, – підсумував Віталій.

Тож слідкуємо за здобутками нашого земляка і радіємо новим підкореним вершинам разом з ним.

9 Грудня, 2019 в 11:13 / Переглядів: 920

Теми: Події,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про