Черкащани поки не можуть придбати газ на зиму за літньою ціною

НАК «Нафтогаз України» пропонує черкащанам наперед викупити газ за літніми – нижчими – цінами. Разом із ПДВ виходить 5720 гривень за тисячу кубометрів. За прогнозами, взимку газ здорожчає до 8,5 тис. грн за тисячу кубометрів. Можливість зробити запас газу доступна з 20 серпня до 25 вересня. Однак наразі в ТОВ «ЧЕРКАСИГАЗ ЗБУТ» пояснюють: для черкащан це питання ще не врегульовано.

Про це пише видання “Вечірні Черкаси“.

Придбання газу за літніми цінами для використання його взимку дозволяє зекономити до 25% оплати за послугу газопостачання в опалювальний період.

Ціна на газ відрізняється залежно від сезону. Влітку газ дешевше. Восени та взимку, коли його споживають більше, ціни підвищуються. Наприклад, ціна 1 кубометру газу для побутового споживача минулої зими становила 7,67 грн. Зараз кубометр газу коштує 5,72 грн, та є всі передумови, що взимку ціна зросте до 8,5 грн.

Побутові споживачі платять за газ по факту його споживання. Та зараз у рамках програми “Твоя енергонезалежність” існує можливість придбати необхідні обсяги газу до початку опалювального сезону.

— Я мешкаю у приватному будинку в Черкасах. Хоч ми споживаємо й небагато газу, намагаємося заощаджувати, утеплюємося й гріємо по мінімуму, але все одно на місяць минулої зими виходило до 3 – 3,5 тисяч гривень на місяць. Тож, почувши, що держава дає можливість українцям запастися газом за літніми цінами, ми вирішили цим скористатися. Заборгованості у нас немає, тож можемо зробити, так би мовити, стратегічний домашній запас газу, — розповідає жителька обласного центру Валентина Гапчук.

Для того, щоб скористатися цією можливістю, слід було після 20 серпня замовити послугу “Газовий Запас”, яка доступна лише до 25 вересня.

— Власне, я зателефонувала до ТОВ “ЧЕРКАСИГАЗ ЗБУТ” і запитала, що мені потрібно зробити для того, щоб викупити якийсь запас газу. У договірному відділі мені пояснили, що наразі це питання по Черкасах не вирішено, і ніхто нічого з цього приводу підказати мені не може, — розповідає Валентина. — Я хвилююся, адже до 25 числа залишилося якихось 3 тижні.

В НАК “Нафтогаз України” пояснюють — вони зробили все, аби українці в регіонах могли зробити запас блакитного палива.

— Це не вперше нам телефонують громадяни, які не можуть скористатися нашою програмою. НАК “Нафтогаз України” — державна компанія і ми уже уклали угоди з приватними структурами, в тому числі й ТОВ “ЧЕРКАСИГАЗ ЗБУТ” та передали необхідні об’єми газу. Мені не зрозуміло, чому деякі приватні структури затримують реалізацію наших ініціатив, — коментує начальник управління контролю над розрахунками за реалізований природній газ НАК “Нафтогаз України” Владислав Яковлев.

На підприємстві обіцяють пришвидшити процес, аби черкащани змогли запастися газом у визначений термін.

8 Вересня, 2019 в 16:07 / Переглядів: 322

Теми: Аналітика,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про