Що відомо про осіб, які очолюють уманську прокуратуру

Навіть після приходу до влади нових політичних сил, Уманська місцева прокуратура досі перебуває під керівництвом одіозних персон, що мають скандальну репутацію.

Павленко Роман Іванович в органах прокуратури працює з 2004 року, на посаді керівника Уманської місцевої прокуратури Черкаської області– з 15 грудня 2015 за наказом Генерального прокурора України Віктора Шокіна. До призначення  працював прокурором Монастирищенського району. На посаду заступив, маючи такі статки: квартира, гараж, автівка БМВ Х5 2007 р.в.

Батько прокурора, Павленко Іван Федорович, обраний до обласної ради у багатомандатному виборчому окрузі від ПАРТІЇ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА «СОЛІДАРНІСТЬ». Працює головним лікарем Ватутінської міської лікарні. Це саме той заклад, де під загрозою закриття опинилися п’ять відділень лікарні: хірургія, гінекологія, дитяче та реанімаційне, а також операційний блок.

Після призначення Романа Павленка на посаду до його діяльності (точніше бездіяльності) виникло багато претензій як у мешканців нашого регіону, так і у активістів.

Ще у далекому 2016 під Уманською прокуратурою почали палали шини. Тоді активісти звинувачували прокуратуру у бездіяльності. Зокрема протестуючим не подобалася ситуація з наркоторгівлею в місті, яка на сьогоднішній день набрала шокуючих масштабів. У свою чергу головний прокурор Роман Павленко заявив: «Ставте конкретні питання й проблеми будемо вирішувати».

Правоохоронця та його команду звинувачують у зволіканні з досудовим розслідуванням резонансних справ та можливій причетності до покривання злочинів перших осіб Умані. Павленка підозрюють у “кришуванні” злочинів посадовців, що полягають розкраданні майна територіальної громади жителів м. Умані в особистих інтересах чиновників.

Вже у 2017 році уманські громадські організації вимагали покарання для перших посадових осіб міста, у тому числі секретаря міськради від «Батьківщини» Кирилюк Людмили, а з усіма претензіями вони знову навідалися до кабінету головного уманського прокурора. Громада висловила прокурору своє незадоволення щодо нездійснення ним нагляду за додержанням законодавства під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідувань, порушених за заявами представників вказаних організацій відносно перших посадових осіб Уманської міської ради.

Кримінальних справ більше 20. Причиною такої зустрічі стала умисна бездіяльність процесуальних прокурорів Уманської місцевої прокуратури, які здійснюють нагляд за розслідуваннями і які покриваючи зловмисників з міської ради, роблять все можливе, щоб закрити кримінальні провадження відносно перших осіб міськради, дають вказівки їм, як викрутитися із злочину, а вони тим часом здійснять нібито нагляд і тим самим протягнуть час.

Деякі справи тягнуться ще з 2015 року, а підозру не можуть повідомити особам, які вчинили злочин, що вказує на протизаконну бездіяльність цих прокурорів, а також і слідчих Уманського СВ.

Того ж року на халатність та бездіяльність Романа Павленка звернув увагу тогочасний Генпрокурор Юрій Луценко. Під час службової наради з обласними та районними прокурорами України Луценко повідомив, що незважаючи на висновки судово-медичної експертизи, уманські прокурори приписали загиблому у ДТП природню смерть.

При цьому Генпрокурор наголосив, що в Черкаській області умудряються перекваліфіковувати правопорушення, які дають можливість уникнути притягнення до відповідальності.

Але далі прокурорського “наганяю” діло не пішло і Павленко продовжив працювати в своїх інтересах.

У 2018 році журналісти викрили корупційну схему уманського прокурора. Вони стверджували, що Роман Павленко вибудував в Черкаській області схему «кришування» аграрного бізнесу, яка дозволяє «заробляти» мільйони доларів щорічно.

Павленко зміг відкатати дану схему на Монастирищенському, Уманському та Христинівському районах. Розмір абонплати зі слів фермерів варіюється від кількості орендованої землі (така собі мафіозна справедливість): якщо в тебе до тисячі гектарів розмір корупційної плати складає в межах 25 тисяч долл США, якщо більше тисячі – сума виростає. Кількість таких добровольців складає мінімум 10 осіб. При цьому є ще маса дрібних фермерів із земельною площею 100-300 га, яких ми до уваги не беремо. Але навіть із цих цифр випливає що мінімальний розмір річної «абонентської плати» складає 250 тисяч дол США лише з одного району.

Крім того, порядних правоохоронців, які намагалися зупинити ці корупційні земельні схеми Павленка або «перейшли йому дорогу» було просто звільнене з органів.

Тоді ж до керівника Уманської місцевої прокуратури Павленка Романа Івановича завітала група місцевих громадян, активістів на чолі з депутатом міської ради Сергієм Алєксєєвим. Від прокурора вони вимагали пояснень, які стосуються незаконного продажу землі , нападу на депутата міської ради під час зустрічі з виборцями, а також справи, що стосується місцевого пенсіонера, якого умисне запроторила у спецзаклад його дочка.

Громада обурена, адже жодна із гучних справ не розслідується належним чином. Прокуратура на запити відповідає лише відписками, але конкретних дій не проводить.

“Хто ви такі? Ви представляєте себе, більше нікого. Ви – не громада, ви – ніхто”, – таку відповідь дав Роман Павленко на слова депутата Сергія Алєксєєва з вимогою змінити бездіяльного прокурора, коли той не справляється із своїми обов’язками.

Не зважаючи на численні скарги, Павленко продовжував декларувати доходи. У 2018 році прокурор обійшовся платникам податків у півмільйона гривень.

Цьогоріч в квітні у КВАЛІФІКАЦІЙНО-ДИСЦИПЛІНАРНА КОМІСІЯ ПРОКУРОРІВ наклала на керівника Уманської місцевої прокуратури Черкаської області Павленка Р.І. дисциплінарне стягнення. До Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів  надійшла дисциплінарна скарга прокурора Черкаської області про вчинення керівником Уманської місцевої прокуратури дисциплінарного проступку.

За результатами перевірки встановила ряд обставин, що лише підтвердили державне обвинувачення. Так, Павленку Р.І. минулого року  неодноразово вказувалося на прорахунки в організації роботи місцевої прокуратури.

Прокуратурою області в 2018 році неодноразово зазначалися недоліки у роботі місцевої прокуратури та надавалися рекомендації щодо їх усунення. Зокрема, у вересні вивчалися питання стану досудового розслідування та процесуального керівництва в кримінальних провадженнях про злочини в бюджетній та земельній сферах, які розслідуються територіальними підрозділами органів НП в області та процесуальне керівництво в яких здійснюється Уманською місцевою прокуратурою, стану виконання піднаглядними цій прокуратурі підрозділами поліції вимог закону під час приймання, реєстрації, розгляду та вирішення заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення майнового характеру, вчинені на АЗС та поблизу них, досудового розслідування кримінальних проваджень цієї категорії.

Крім цього, Павленком Р.І. не забезпечено належне виконання службових обов’язків щодо організації роботи місцевої прокуратури на напрямах організації процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, які розслідуються слідчими територіальних підрозділів поліції, нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, оскарження незаконних судових рішень у кримінальних провадженнях, діяльності у сфері запобігання та протидії корупції, нагляду за додержанням законів під час виконання судових рішень у кримінальних провадженнях, застосування інших заходів примусового характеру, які обмежують особисту свободу громадян, діяльності з особистого прийому, розгляду звернень та запитів.

Після розгляду справи комісія вирішила притягнути керівника Уманської місцевої прокуратури Черкаської області Павленка Р.І. до дисциплінарної відповідальності та накласти на нього дисциплінарне стягнення у виді заборони строком три місяці на переведення до органу прокуратури вищого рівня чи на призначення на вищу посаду в органі прокуратури, в якому прокурор обіймає посаду.
Тобто на сьогоднішній день термін дисциплінарного стягнення закінчився і Павленко сміливо може продовжувати свій кар’єрний ріст.

Варто згадати ще одного яскравого персонажа уманської прокуратури – Руслана Резніка. Він перебував на посаді першого заступника керівника Уманської місцевої прокуратури і був звільнений за наказом Генпрокурора Юрія Луценка.

Але рішенням Київського апеляційного адміністративного суду поновився на посаді і вже майже рік як приступив до обов’язків.

Нагадаємо, протягом 2017 року з лав прокуратури було звільнено п’ять працівників через внесення недостовірних відомостей в електронні декларації. До цього списку потрапив і перший заступник керівника Уманської місцевої прокуратури Черкаської області Руслан Резнік.

Прокурор потрапляв під дію Закону «Про очищення влади», оскільки був призначений райпрокурором Умані ще Пшонкою. Однак, замість того, щоб опинитися в люстраційному реєстрі, він був призначений першим заступником керівника Уманської місцевої прокуратури.

Свого часу він входив у список прокурорів-мільйонерів. Руслан Борисович у 2014 році задекларував понад 1 млн гривень. З них 166 тисяч гривень склала прокурорська зарплата, 81 тисячу гривень йому принесли «інші види доходів» і 785 тисяч гривень він отримав в якості виручки від продажу майна.

У 2015 році у декларації Руслана Борисовича вже вказані будинок, земельна ділянка, дві квартири, гараж. За цей період він заробив 174 тисяч гривень, і ще на 20 тисяч отримав пенсійних виплат, а готівкою зберігав 200 тисяч гривень.

Співмешканка прокурора Юлія Мазуренко, що працює суддею Уманського міськрайонного суду Черкаської області, у 2017 році задекларувала 2 земельні ділянки, 2 квартири та будинок, площею 275,84 м2  і в готівці має 300 тисяч гривень.

У лютому 2018 року рішенням Христинівського районного суду Черкаської області за позовом Уманської місцевої прокуратури було визнано незаконним право власності на земельну ділянку  розміром 1,4000 га , що належала Руслану Резніку. Згодом прокурор позивався по цій справі до апеляційного суду Черкаської області, але рішення першої інстанції залишилося без змін.

Нині одіозний Руслан Резнік повернувся на раніше займану посаду і знову буде наглядати за додержанням законів на свій розсуд. До цього він пропрацював в місцевій прокуратурі 10 років, за цей час набув слави корупціонера та вимагача. Його звинувачують у “кришуванні” викрадачів автомобілів.

Крім того, з власних джерел відомо, що Руслан Резнік є співвласником ПП”УМАНСЬКИЙ ЗАВОД ЗАЛІЗОБЕТОННИХ ВИРОБІВ” та земель у Христинівському районі, оформлених на підставних осіб.

Тож чи варто чекати на покращення у роботі уманської прокуратури з приходом нової влади – покаже час, а поки Умань продовжує потопати у корупції, злочинності, наркоманії, несправедливості під “кришуванням” місцевих прокурорів.

5 Вересня, 2019 в 08:22 / Переглядів: 2320

Теми: Політика,Суспільство,Умань,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про