На Черкащині Держпродспоживслужба провела 245 перевірок

Упродовж першого півріччя 2019 року фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області провели 245 планових та позапланових перевірок навчально-виховних, лікувально-профілактичних закладів, підприємств питного водопостачання, суб’єктів господарювання, що використовують пестициди та агрохімікати тощо.

Порушення санітарних норм та правил виявлені у 50,6 % випадків, зокрема, у лікувально-профілактичних закладах – 30 %, підприємствах централізованого водопостачання – 89 %, дошкільних навчальних закладах – 67 %, об’єктах поводження з пестицидами та агрохімікатами – 15 %. Про це інформує пресслужба ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

За результатами проведених досліджень, не відповідали гігієнічним вимогам 15,6 % проб питної води за мікробіологічними показниками, 18,3 % за санітарно-хімічними показниками, 9,7 % проб готових страв за мікробіологічними показниками, 1 % гігієнічних змивів, 5,4 % води поверхневих водойм за мікробіологічними та санітарно-хімічними, 12,5 % за паразитологічними показниками.

Як наслідок, за порушення санітарного законодавства на посадових осіб накладено 75 штрафів на загальну суму майже 20000 грн., керівникам суб’єктів господарювання направлено 151 припис, видано 7 розпоряджень щодо усунення порушень санітарних норм і правил.

За матеріалами Держпродспоживслужби, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 8 працівників навчально-виховних закладів та дитячих закладів відпочинку, 3 справи передано на розгляд правоохоронних органів.

На адресу органів влади, місцевого самоврядування, причетних управлінь, відомств, організацій направлено 967 інформацій з  пропозиціями щодо вирішення актуальних питань у сфері забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення.

За пропозиціями Держпродспоживслужби власники об’єктів відстороняли від роботи 165 працівників до проходження профілактичних медичних оглядів, тимчасово призупиняли експлуатацію 8 об’єктів, зняли з реалізації майже 700 кг недоброякісної продукції, організовано проведення позачергового гігієнічного навчання з прийняттям заліків фахівцями Держпродспоживслужби 788 працівників з числа декретованих контингентів.

30 Серпня, 2019 в 14:00 / Переглядів: 408

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про