Молодших школярів Тальнівського району хочуть позбавити безкоштовного харчування

Серед усіх нововведень на сільських школярів Тальнівського району чекає ще одне – платне харчування. Про це повідомляє сайт Вісті Черкащини.

До цього рішенням сесії районної ради харчування для дітей пільгових категорій та усіх без винятку школярів 1-4 класів було безкоштовним, тобто здійснювалося за рахунок місцевого бюджету. Це прописано у 13 розділі районної програми «Освіта Тальнівщини» на 2018-2020 роки, одним із пунктів якої є, цитую: забезпечення одноразовим безкоштовним гарячим харчуванням учнів 1 – 4 класів. Та от біда, районна казна пуста і харчування 500 дітей, 60 з яких доїжджає в іншу школу, стає непід’ємним тягарем. Через це начальник районного відділу освіти Лариса Коваль надіслала листи директорам шкіл з вимогою негайно до 22 серпня відібрати від батьків заяви на організацію харчування їхніх дітей, мотивуючи необхідністю проведення розрахунків по закупівлі продуктів харчування, електроенергії, зарплаті кухаря на виконання доручення тепер уже екс-голови Тальнівської РДА Валентини Любомської.

Чи не здається вам, шановні, що ви перевищуєте свої посадові обов’язки? Адже ні Любомська, ні Коваль не можуть відмінити рішення сесії, і зробити харчування для учнів 1-4 класів платним.

Те, що не вистачає грошей, то про це ми говоримо уже майже рік. Не будемо повертатися до причин, чому казна районна пуста. Шукайте гроші, наповнюйте бюджет.

-Я категорично проти скасування безкоштовного харчування,- каже депутат районної ради Володимир Синьогуб (саме він був його ініціатором у 2017 році). – Ми зараз закриваємо школи, відправляємо дітей у сусідні села, і відміняємо харчування. Це неприпустимо. Якщо у батьків немає грошей, то дитина буде голодна до 5 години вечора?

Цю думку підтримує і голова профільної комісії районної ради Валентина Сарана.

-Я розумію, що всіх безкоштовно харчувати не можна, а от на 1-4 класи все-таки треба знайти гроші. Зараз робиться аналіз, щоб визначити кількість дітей, зробити прорахунки. Ми, наприклад, здешевлюємо харчування за рахунок продуктів, що приносять батьки. Рішенням батьківського комітету визначили відповідну кількість продуктів (картопля, капуста, цибуля, морква, помідори, олія і навіть цукор), яку приносять батьки. Відповідно, ми маємо можливість збагатити раціон школяра соками, фруктами, м’ясом, рибою.

Деякі сільські ради вже заявили, що мають можливості продовжувати харчувати своїх дітей у тій самій формі (за рахунок місцевого бюджету). Що буде з іншими – поки що не відомо. Напевне, харчуватимуть за батьківську плату.

-Зараз усі речі, які не є обов’язковими, залежать від спроможності бюджету. Якщо у мене немає коштів, мені на це не виділяли, то за рахунок чого я маю харчувати дітей 1-4 класів? – запитує Лариса Коваль і, посилаючись на велику зайнятість, відмовляється коментувати ситуацію.

Далі наголошує що цей лист – це службова кореспонденція, мовляв, пресі він мав бути недоступний, як і місце та час проведення наступної вчительської наради.

28 Серпня, 2019 в 15:00 / Переглядів: 471

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про