Три українських музеї поповнилися старожитницями, які передали Одеські митники

Одеська митниця передала 91 експонат до Національного військово-історичного музею України, Національного історико-культурного заповідника “Чигирин” та Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника. Про це повідомляє Depo.ua

Про це повідомляє Depo.Одеса з посиланням на пресслужбу Теріторіального органу ДФС в Одеській області.

Це, зокрема, 65 монет, карбованих протягом ХVІ-ХХ століть, 25 старовинних прикрас та покритий частково емаллю та позолотою срібний орден “Октябрьская революция”.

Всі старожитності були вилучені одеськими митниками при спробах незаконного переміщення через митний кордон та передані до музейних установ після культурознавчої експертизи і відповідних рішень суду та Експертно-фондової ради з питань безоплатної передачі вилучених або конфіскованих культурних цінностей, обернених відповідно до закону в дохід держави.

Серед порушників митного законодавства, які незаконно переміщували історико-культурні цінності, є як наші співвітчизники, так і громадяни Греції, Болгарії, Росії та Молдови.

Левова частка старожитностей вивозилася або пересилался в міжнародних поштових відправленнях до Болгарії, Молдови, Нідерландів, Австралії та США.

Серед нумізматичного розмаїття – срібні та мідні монети Російської імперії, “1/4 патагона” (герцогство Брабант, Іспанські Нідерланди) 1645 року, “псковська копійка” часів Івана Грозного та “московска” і “новгородська” копійки, карбовані у 17 столітті.  Переважна більшість монет відноситься до часів російського імператора Миколи ІІ.

Є навіть жетон із латуні “На пам’ять про відвідування Росії французьким Президентом” у 1897 році, а також срібні монети, карбовані протягом 1924-1932 років Ленінградським монетним двором.

Залишилися в Україні і 22 античні каблучки, виготовлені із бронзи в І-ІІ століттях нової ери.

Не дійшли до адресата в США три прикраси періоду Київської Русі Х-ХІІІ століть: бронзовий браслет та підвіски.

А в далекій Австралії не отримали орден “Октябрьская революция” та орденську книжку до нього, які одеситка намагалася переслати у міжнародному поштовому відправленні.

За висновком експертної комісії при Одеському музеї нумізматики орден є оригінальним та являє собою історичну культурну цінність, а його ринкова вартість складає майже 17 тис гривень.

Саме такий штраф сплатить громадянка за постановою суду, якою її визнано винною у скоєнні адміністративного правопорушення за ознаками статті 472 Митного кодексу України.

Окрім штрафу у розмірі 100 відсотків вартості предмета правопорушення, зазначеною статтею передбачено також його конфіскація на користь держави.

27 Серпня, 2019 в 14:06 / Переглядів: 519

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про