Понад 7 мільйонів кубів нечистот потрапили у водойми Черкащини

На території Черкаської області минулоріч до поверхневих вод потрапило понад 7,1 мільйонів метрів кубічних забруднених та недоочищених вод, 1,5 млн із них – від КП ЧЕЛУАШ.  Про це повідомляє 18000.

За словами начальниці управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА Олени Звягінцевої, такий об’єм нечистот потрапляє у річки з 13 підприємств області, на балансі яких є очисні споруди.

– Ці очисні проектувалися ще в радянські часи. Нині населення використовує широкий асортимент пральних та мийних засобів, різного хімічного складу. І потужностей та можливостей застарілих очисних споруд бракує для ефективної фільтрації стоків, – пояснює Олена Звягінцева. – Як наслідок, у Дніпро потрапляють недоочищені або взагалі неочищені води.

За даними Черкаського обласного центру з гідрометеорології, цьогоріч у воді фіксували перевищення гранично допустимих концентрацій хрому шестивалентного (5 ГДК), фенолів (4 ГДК), азоту нітритного (1,4 ГДК), важких металів (міді (3,4 ГДК), цинку (1,8 ГДК), марганцю (16,3  ГДК).

27 Серпня, 2019 в 12:03 / Переглядів: 543

Теми: Аналітика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про