На Черкащині селяни більше року протестують проти назви села

– Я у відчаї! Все лишилося без змін, – каже сільський голова Поминика Маньківського району Віталій Нечеснюк. – Село має немилозвучну назву Поминик, а сільська рада залишилася зі старою назвою – Вікторівська. Верховна Рада проігнорувала наше бажання перейменувати село у Калинівку. У лютому 2018 року ми пройшли усю необхідну процедуру – ухвалили рішення сільської ради, Маньківської районної ради, Черкаської обласної ради і комітету Верховної Ради. Однак за півтора роки Верховна Рада так і не змогла знайти часу аби виставити це питання на порядок денний. Тепер я чекаю початку засідань нової Ради. Може, ці депутати над нами змилуються.

Віталій Віталійович каже, що тепер селянам доведеться пройти всю процедуру знову. Про історію перейменування розповідає газета “Вечірні Черкаси“.

– Оскільки стара Верховна Рада не встигнула розглянути наше питання, воно автоматично не переноситься на розгляд нової Ради. Перед виборами в нас у селі колишній депутат Валентин Ничипоренко проводив зустріч. Я запитав його про долю нашого перейменування. Каже, тепер усе. Треба починати процедуру по-новому: ухвалювати рішення сільської, районної й обласної рад.

Сільський голова має сподівання, що цього разу над селом змилуються.

– Ми, селяни, могли безпосередньо звернутися до Верховної Ради. Але тоді, в лютому 2018, саме директор інституту Національної пам’яті Володимир В’ятрович наполіг на проходженні нами повної процедури. Маю надію, що цього разу над нами змилуються і не змусять чекати ще половину життя.

За часів Речі Посполитої село називалося Поминик. Чиновники Російської імперії перейменували його на Помийник. 9 квітня 1941 року село перейменували на Вікторівку на честь убитого першого голови місцевого колгоспу Віктора Близнюка. У 2016 році, виконуючи закон про декомунізацію, селу повернули назву Поминик. Однак жителі повстали проти цієї назви, вважаючи її немилозвучною.

25 Серпня, 2019 в 13:00 / Переглядів: 383

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про