На Черкащині «дитячі розваги» принесли збитки у понад 2 мільйони гривен

 

Диверсія дитячими руками чи дитячі пустощі – роботу машзаводу призупинено через пошкодження обладнання ковальсько – штампувальної дільниці. Про це у фейсбук повідомляє видання Алекс Монастирище.

13 серпня о 19.10, охорона машинобудівного заводу в цеху ковальсько – штампувальної дільниці виявила 6-х неповнолітніх монастирищан, які цілеспрямовано псували майно машбуду. Троє неповнолітніх перебували на даху цього ж приміщення. За попередніми даними, «дитячі розваги» принесли збитки у понад 2 мільйони гривень. Що це – пустощі й розваги дітей чи справжнісінька диверсія, але дитячими руками?

Вівторковий вечір для 9-х неповнолітніх монастирищан та їх батьків став справжнім сном жахів. Надвечір надійшло повідомлення про те, що на прохідній машбуду перебувають неповнолітні, яких охорона заводу спіймала на псуванні, руйнуванні обладнання та спецзасобів. Викликано поліцію, батьків дітей, серед яких 12, 13, 14, 15-річні школярі.  Ковальсько-штампувальна дільниця перетворилося на мертву зону із вже нікому непотрібним або на тривалий строк виведеним із строю обладнанням. Шафи управління (щитові) на всіх пресах розкомплектовано (електродроти були просто вирвані «з м’ясом» та подекуди складені на купки – ймовірно для подальшого викрадення), індивідуальні металеві шафи з особистим майном робітників заводу, які були закриті на замки, відкриті навстіж. Деякі металеві шафи просто перекинуті. Скрізь валявся інструмент, особисті речі. На підлозі лежало скло, вибите, ймовірно, ногами із кабіни мостового крану, поруч – індивідуальні речі кранівника. Біля щитових – гумові рукавички. Словом, зроблено стільки лиха, що відновлювати роботу цеху доведеться не один місяць, а окремого обладнання – роки.


Вперше проникнення до цеху було здійснено напередодні увечері чи вночі – із понеділка на вівторок . У вівторок вранці заводчани застали у цеху розбите вікно, розкидані вогнегасники, деякі особисті речі заводчан тощо, проте що вже увечері цього ж таки вівторкового дня все обладнання виведуть із строю, можна було уявити тільки у страшному сні.

Отже, за словами очевидців, спробуємо відтворити події вечора вівторка, 13 серпня.

О 17.00 робітники покинули цех, його закрили на замок. О 18.00 охорона заводу робила обхід територією. Все було тихо. Вже о 19.10 (під час чергового обходу) охоронці виявили і затримали 6-х неповнолітніх, які орудували на повну в цеху. З даху здійняли ще 3-х. В рюкзаку одного затриманого неповнолітнього знайшли цілу купу ключів, підбираючи які, ймовірно, діти відкривали щитові та індивідуальні шафи робітників.


Вже далі поліцейські встановлюватимуть причину перебування дітей в приміщенні заводу. Керівництво заводу переконане, що самостійно діти не змогли б ні проникнути в цех, ні спокійно псувати щитові, адже окреме обладнання знаходилося під високою напругою у 320 чи навіть 10 тис. вольт, потрапивши під яку людина могла перетворитися на попіл. Звідки діти могли знати, що рубильником по завершенні роботи заводчан цех знеструмлюють? Отже, комусь вигідно призупинити роботу машбуду, тим паче, що останній час завод знову запрацював, отримав замовлення. Працювало 60 осіб. Люди розраховували на зарплату.

— Мені шкода цих хлопчиків, яких, ймовірно, найняли спеціально для руйнування обладнання, без якого завод не зможе працювати, – говорить директор “ПАТ Монастирищенський машинобудівний завод” Володимир Трохимчук. – Я заплачу будь-які гроші та гарантую анонімність тому, хто володіє будь-якою інформацією та знає істинну причину цієї трагедії, справжньої трагедії, яка сталася у вівторок увечері. Так, ймовірно, через місяць – півтора ми відновимо роботу трьох станків і продовжимо виконувати замовлення, а от доля семи станків під сумнівом.Тому прошу зателефонувати на номер: 2-17-46 того, хто зможе надати нам потрібну інформацію у з’ясуванні істинної причини злочину.

Вже в середу вранці працівники машбуду почали по кожній одиниці пошкодженого обладнання складати дефектні акти, підраховуючи мільйонні збитки… Сказати напевно, чи це було хуліганство, а чи диверсія наразі важко, проте зрозуміло одне: батьки, не втрачайте своїх дітей!!! Цікавтесь їх життям, дозвіллям, робіть усе можливе, аби вони не потрапляли під чужий вплив у такому юному віці та не руйнували своє життя. А зважаючи на те, що випадки порушення закону з боку неповнолітніх в районі та місті почастішали, хочеться кричати SOS. Дорослі, батьки! Посадіть перед собою сьогодні своїх дітей, покажіть ось ці світлини та, якщо вам ваша дитина дорога і рідна серцю, розкажіть про всю міру відповідальності за кожен подібний вчинок!!!

18 Серпня, 2019 в 15:03 / Переглядів: 488

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про