“Як удома”: для підопічних у психоневрологічному інтернаті на Черкащині створили належні умови

У Гельмязівському психоневрологічному інтернаті, що на Черкащині, для підопічних створено умови, наближені до домашніх. Про це інформують на сайті Уповноваженого ВРУ з прав людини, передає Дзвін.

В інтернаті проживають 140 чоловіків, з них 22 – недієздатних. Протягом останніх років двом підопічним інтернату поновлено їхню дієздатність. Справи двох підопічних щодо поновлення дієздатності знаходяться у суді. Двоє підопічних повернулися у громаду і одружилися.

Підопічні за виконання важкої роботи, зокрема косіння трави та її перенесення, не отримають винагороди, передбаченої Законом України «Про психіатричну допомогу».

В інтернаті порушено вимоги санітарного законодавства щодо умов зберігання продуктів харчування. Монітори помітили, що риба розморожувалася у картонній коробці на підлозі у приміщенні для миття посуду. Також не вживаються заходи із запобігання проникнення мух до харчоблоку та житлових приміщень.

Крім того, не налагоджено співпрацю з Центром безоплатної вторинної правової допомоги для надання консультацій підопічним інтернату щодо заміни опікуна (піклувальника) та поновлення дієздатності.

Територія інтернату доглянута, має різні рекреаційні зони: живий куточок, альтанки, фонтани, футбольне поле.

Житлові приміщення добре відремонтовані, просторі, чисті та світлі. У кожного лежачого підопічного є багатофункціональне ліжко, приліжкова тумбочка. Підопічні з інвалідністю забезпечені технічними засобами реабілітації, зокрема кріслами колісними, сидіннями для ванни, ходунками, поручнями для унітазів та душових кабін.

Маломобільні підопічні більшу частину дня перебувають на свіжому повітрі. Всі підопічні без обмежень можуть виходити за територію інтернату.

У інтернаті діє велика кількість гуртків. Підопічні шиють, малюють, беруть участь у заняттях з ландшафтного дизайну та спортивних змаганнях з іншими інтернатами області.

5 Серпня, 2019 в 12:48 / Переглядів: 703

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про