Черкащанка виготовляє власноруч натуральну косметику

35-річна Світлана Гримайло з Тального, бухгалтер за освітою, власноруч виготовляє косметику на основі продуктів бджільництва, пишуть «Вісті Черкащини».

260720191152587336448

Світлана разом з чоловіком Олександром зайнялися серйозно пасікою. Купили 16 відводків бджолосімей. Та молоді люди почали досліджувати не просто, як збирати мед чи пилок, а як добувати і використовувати продукти бджільництва з користю для здоров’я.

Як кажуть в народі, не було б щастя, та нещастя помогло. Справа у тому, що до весілля Світлана захворіла запаленням мозку, спинного й головного. Лікувалася у Черкасах, а Сашко увесь час доглядав за нею. Дивлячись на її кволий організм (Світлана схудла до 42 кілограм), хотів якось допомогти укріпити імунітет, так як хворобу спричинив саме вірус. Прийшли до висновку, що збиратимуть пилок та готуватимуть настоянку воскової молі. Для цього купували найновіші книжки, вивчали сучасні дослідження:як правильно сушити пилок, чим лікувати бджіл, щоб ліки не потрапляли у мед та інші бджолопродукти. Саме у цей час Світлану зацікавила тема виготовлення мазі на основі воску та різноманітних олій. Почала досліджувати в Інтернеті і зрозуміла: для того, щоб зробити справді корисний продукт, а не просто змастити лице жиром, необхідні певні знання,багато знань.

– І я так потрошечки до цього підбиралася, вивчала. Читаючи й дивлячись на технологічний процес (треба усе виміряти до сотої грама, мати ювелірні ваги, термометри, плюс вираховувати формулу, у секунди все збивати) я подумала, що це надто складно і я його не осилю. Тому це діло покинула, – згадує жінка, як усе починалося. – Та моя менша сестра Оля, у якої дуже проблемна шкіра – прищі, що перетворювалися у рани й довго не заживали, дуже страждала, а я їй нічим не могла зарадити. Один єдиний крем, який їй підходив і не пік, зняли з виробництва. І вона почала мене просити, щоб я зробила їй крем. Так я знову повернулася до цієї справи з єдиною метою – допомогти сестрі.

Треба було знайти потрібний рецепт і жінка шукала його на каналах спеціальних магазинів, які продають складові компоненти натуральної косметики. Але у їхніх рецептах було багато зайвих компонентів (із зрозумілих причин!), тому Світлана вирішила купити професійні курси з виготовлення натуральної косметики. Звичайно, базових знань з косметології не вистачало. Довелося зайнятися самоосвітою та вивчити, які бувають типи шкіри, етапи старіння, як правильно доглядати за шкірою. Задоволення та можливість обмінятися досвідом приносило й спілкування з колегами з України й за її межами. Отримані знання, інформація разом з практичними навичками дали свої результати. У Свєти почали з’являтися перші клієнти – подруги, рідні, подруги подруг,згодом і незнайомі люди. Абсолютно усі залишилися задоволені косметикою і замовляють знову. А у сестрички тепер ідеально чиста шкіра.

Дуже серйозно жінка підходить до самого процесу виготовлення косметики.

По-перше: все має бути ідеально чисто. Тому, перш ніж приступити до роботи, Свєта робить вологе прибирання у кімнаті, обробляє спиртом усі інструменти й поверхні, одягає рукавички. А вже потім починає творити. За формулою, що сама вирахувала, змішує компоненти, що належать до двох фаз (водної та жирної), нагріває їх до певної температури на водяній бані, потім збиває спеціальним міксером. А коли суміш охолоне, вводить активний компонент. Його вибір залежить від призначення крему: чи це буде сонцезахисний, чи від зморщок, чи зволожуючий, чи від синяків і набряків.

Щоб знати, що у крем покласти, які активні компоненти діють на ту чи іншу проблему, треба бути справжнім хіміком. І вона ним стала. Світлана може годинами розповідати про склад своїх продуктів.

– Так, це справжня хімія. Щоб успішно виготовляти косметику, скоріше треба мати математичний склад розуму, багато запам’ятовувати, складати формули. Мені подобається, – зізнається Світлана, показуючи таблицю комбінування олій.

Натуральний крем, що замішує Світлана, зберігається недовго: від 3до 12 місяців (у вакуумному флаконі, куди не потрапляє повітря й бактерії). У магазинних кремах по-іншому: крім консервантів, кладуть різні емульгатори й згущувачі, стабілізатори, більшість з яких дуже шкідливі для здоров’я. І ціна кусається. Її натуральні – мають приємну ціну.

Зараз молодий косметолог працює над формулою крему з вітаміном С у ліпосомах. Такий крем незамінний від прищів, пігментації, також сповільнює процес старіння. Ще розробляє інший антивіковий крем з пептидама. І хто знає, може колись Світлана відкриє свою лінію натуральної косметики. І у нас у Тальному буде відома на весь світ «власна Ля Рош». Цього ми подружжю Гримайлів щиро бажаємо.

2 Серпня, 2019 в 16:31 / Переглядів: 396

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про