На Тальнівщині освітяни сидітимуть без зарплати, можливо, аж до вересня

У вівторок 18 червня чергову сесію Тальнівської райради розпочали розмовами за свій убогий райбюджет. За словами Наталії Шпичак, начальниці фінансового управління його виконали на 115%. Проте, чим та як платитимуть за літні місяці освітянам посадовці не знають. Окрім цього, мають заборгованості за енергоносії протягом зимового періоду. За травень заробітну плату вчителям сплатили, взявши черговий кредит. Наступний, говорять зможуть отримати лише після 16 липня, передає сайт Вісті Черкащини.

– Тут є присутні директори і працівники шкіл, поясните своїм працівникам, що ситуація у районі ускладнюється. Сьогодні виплату зарплати за червень і відпускні, ви зможете отримати лише частково. У середині липня – 30% не більше, до вересня, можливо, віддадуть все, – зазначила Шпичак.

Плачевна ситуація і за спожите опалення. Для того, щоб його оплатити треба знову набратися кредитів. Школи абсолютно не готові до опалювального сезону.

– У нас сьогодні касовий розрив на який ми беремо кредит. З початку року взяли вже 10 мільйонів гривень. Кошти, які є у призначеннях, зараз лише на папері, – додає посадовиця.

Вчителі ж нарікають, що посадовці отримують заробітну плату без проблем. Як тільки діло доходить до освітян, техперсоналу – грошей у районі немає.

-Вирішила кидати вчителювання. Поїду з чоловіком на заробітки. Там, на заводі, будемо отримувати пристойні гроші. Надії на покращення у Тальнівському районі немає. Будинок у селі з господарством виставили на продаж. Діла тут не буде, школа закривається, гроші ще не виплатили, з вересня більшість колег бідкаються, адже не матимуть роботи, – розповідає вчителька початкових класів. Прізвище та ім’я просить не вказувати.

29 Червня, 2019 в 13:08 / Переглядів: 595

Теми: Аналітика,Економіка,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про