У Черкасах працівниця інституту землеустрою забрала із ЦНАПу чужі документи і відмовляється їх повертати

На Черкащині Держгеокадастр продовжує саботувати процес розпаювання земель між селянами, ігноруючи рішення Верховного Суду. Тепер можновладці вдалися до нової провокації, переховуючи проект землеустрою щодо приватизації земель ДП “КСП “Ягубець”.

Нагадаємо, в селі Ягубець Христинівського району кілька років триває боротьба селян за право обробляти землі, що належали до колишньому колективного господарства. На розпаювання очікує 305 пайовиків.

Фонд Держмайна України в Черкаській області провів приватизацію майнового комплексу підприємства та передав його пайовикам.  Але всі закони вперто ігноруються тільки Черкаським Держгеокадастром, який очолює Ольга Залога. Керівниця держустанови постійно вишукує причини, аби не надати погодження на розробку проекту землеустрою щодо приватизації земель ДП “КСП “Ягубець”.

Це призвело до акцій протесту, звернень до можновладців, – врешті терпіння селян урвалося і вони подалися до суду з метою зобов’язати Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області розглянути у визначені законом строки проект та погодити його. Та керівництво держустанови заявило, що проект нібито до них не надходив, тож погоджувати їм нічого.

23 травня ДП “КСП “Ягубець” спільно з Черкаським науково-дослідним та проектним інститутом землеустрою направило проект через ЦНАП до керівництва обласного геокадастру на погодження. Проте заступник керівника Інституту Ірина Якіляшик з власної ініціативи без дозволу колективного сільськогосподарського підприємства як власника проекту забрала документ із ЦНАПу, що унеможливило його передачу.

Варто зауважити, що Ірина Якіляшик не так давно сама працювала в Черкаському обласному геокадастрі на посаді юриста. Саме вона представляла сторону державної структури у судах і як ніхто обізнана у конфлікті.

Це наштовхує на думку, що Ірина Якіляшик є зацікавленою стороною, а її дії можна розцінювати як самоправство. Тому ДП “КСП “Ягубець” звернулося до правоохоронців із заявою про злочин.

Сама Ірина Якіляшик не заперечує, що документ знаходиться у неї, та повертати його не поспішає.

Тим часом у ситуацію втрутився депутат Верховної Ради Антон Яценко. На пленарному засіданні Верховної Ради України парламентар у своєму виступі звернувся до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, а також закликав Національне антикорупційне бюро України, Службу безпеки України, Міністерство внутрішніх справ України вжити заходів для вирішення проблеми рейдерського захоплення землі на Черкащині.

Жителі сіл Зоряне, Ягубець, Родниківка мають отримати свої землі!

Продовжую боротись із проблемою рейдерського захоплення землі.Наразі у Черкаській області і досі віджимають землі у селян. Це стосується жителів сіл Ягубець, Зоряне Христинівського району та села Родниківка Уманського району.Держгеокадастр «плює» на Закон і не хоче розпайовувати землю жителям цих сіл, навіть всупереч рішенню Верховного Суду України. Сприяє цьому начальник Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області Ольга Залога. Хоча її було відсторонено із займаної посади і депутати Черкаської обласної ради уже тричі голосували за її звільнення, але зараз вона формально продовжує керувати робочим процесом та без її погодження не приймається жодне рішення.Покриває ці дії перший заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Людмила Шемелинець.Сьогодні на пленарному засіданні Верховної Ради України вкотре порушив це питання. Звернувся до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, а також закликав Національне антикорупційне бюро України, Службу безпеки України, Міністерство внутрішніх справ України вжити заходів для вирішення цього питання.Переконаний, що така корупційна схема не поодинока, а діє в Держгеокадастрі постійно, тому цю проблему треба негайно владнати!#АнтонЯценко #Зоряне #Ягубець #Родниківка #Христинівськийрайон #Уманськийрайон #зупинимо_захоплення_землі

Posted by Яценко Антон on Tuesday, 18 June 2019

21 Червня, 2019 в 08:15 / Переглядів: 1024

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про