Забруднення Росі: кількість хімікатів у місці витоку у 200 разів вище норми

Забруднення Росі: кількість хімікатів у місці витоку у 200 разів вище норми

Концентрація отрутохімікатів на місці ДТП в сотні разів перевищує норму, однак у колодязях села і в місці водозабору для Білої Церкви гербіцидів не виявлено.

У місці витоку хімікатів у селі Збаржівка Вінницької області зафіксовано перевищення допустимого вмісту гербіцидів у 200-600 разів. Про це на брифінгу в середу, 12 червня, повідомив перший заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Олександр Сорочан, повідомляє Укрінформ.
Водночас у колодязях села Збаржівка, за його словами, залишкової кількості отрутохімікатів не виявлено.
“Це свідчить про те, що ці речовини не потрапили у воду. Однак, у водоймі Нижній ставок, у яку безпосередньо потрапили хімічні сполуки внаслідок ДТП, є перевищення концентрації отрутохімікатів. Зокрема, концентрація гербіциду Тарга Супер у водоймі перевищена від 200 до 600 разів”, – повідомив Сорочан.
За його словами, фахівці Інституту екогігієни і токсикології імені Медведя здійснили лабораторні дослідження в місцях питного водозабору міста Біла Церква, де протікає річка Рось. Згідно з результатами аналізу проб води, ніяких отрутохімікатів там не виявлено. Це можна пояснити тим, що у водоймі, у яку безпосередньо потрапили речовини, немає настільки сильної течії, щоб віднести їх від місця витоку на значну відстань.
Завідувач відділом епідеміологічного нагляду (спостереження) і профілактики неінфекційних захворювань Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України Олександр Мельник додав, що ретельно досліджується і якість води в колодязях села Збаржівка, оскільки об’єкти вздовж забрудненого водоймища можуть мати гідравлічний зв’язок з ним через ґрунтові води, що, зазвичай, не виявляється на першому етапі.
До цього часу у відібраних пробах води не було виявлено залишків пестицидів. 11 червня для проведення аналізу доставлено чергову партію проб води, результати дослідження якої будуть відомі найближчим часом.
Мельник також зазначив, що буде вивчатися якість води і в колодязях населених пунктів, розташованих нижче за течією забрудненого водоймища.

Червень 14, 2019 в 19:12 / Переглядів: 510

Теми: Аналітика,Події,Суспільство,Україна,Черкащина