У половині оздоровчих закладів Черкащини виявили порушення санітарного законодавства

У половині оздоровчих закладів Черкащини виявили порушення санітарного законодавства
Понад 600 заміських оздоровчих закладів та відпочинкових таборів перевірили впродовж травня цього року фахівці ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області та його територіальних управлінь. Такі заходи проводять щороку з метою забезпечення санітарно-епідеміологічної надійності під час оздоровчого сезону, недопущення спалахів гострих кишкових інфекційних хвороб та харчових отруєнь, створення належних умов для безпечного та повноцінного відпочинку і оздоровлення. Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Під час перевірок порушення санітарного законодавства були виявлені майже у 50% об’єктів. Серед основних:
– неналежні санітарно-технічний та санітарно-гігієнічний стан приміщень оздоровчих закладів;
– недостатнє медичне забезпечення;
– недостатня оснащеність харчоблоків технологічним та холодильним обладнанням, столовим та кухонним посудом;
– невідповідність гігієнічним вимогам 1,8% досліджених проб питної води за мікробіологічними та 5% за санітарно-хімічними показниками;
– відсутність довідок про проходження профілактичного медичного огляду у персоналу закладів.

За результатами проведених перевірок, на адресу керівників закладів оздоровлення та відпочинку були направлені приписи щодо усунення порушень санітарних норм і правил, відповідні інформації з конкретними пропозиціями щодо належного санітарно-протиепідемічного забезпечення закладів направлені до органів виконавчої влади, місцевого самоврядування.

Переважна більшість порушень були своєчасно усунені і станом на 3 червня 2019 року фахівці Держпродспоживслужби підписали акти прийомки 3-х позаміських таборів:

– табір санаторного типу «Мрія» Центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю «Пролісок» Умань;
– дитячий оздоровчий табір «Веселка» смт. Монастирище;
– наметовий табір «Козацька фортеця» у Смілянському районі.

Крім того визнано готовими до оздоровчого сезону 672 відпочинкових табори на базі закладів освіти на Черкащині.

Разом з тим Держпродспоживслужбою області не погоджено роботу 13 пришкільних таборів у Золотоніському, Христинівському, Чорнобаївському і Тальнівському районах через відсутність питної води гарантованої якості. У Лисянському ж районі не забезпечено харчування дітей.

Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області продовжує здійснювати необхідні заходи щодо забезпечення державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства у закладах оздоровлення та відпочинку дітей.

8 Червня, 2019 в 08:12 / Переглядів: 548

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про