Фаєр: історія неймовірного порятунку лисеняти з Черкащини

Фаєр: історія неймовірного порятунку лисеняти з Черкащини

Про лисеня, яке кілька тижнів лежить на трасі під палючим сонцем неподалік села Мошни, одеські волонтери  дізналися в серпні минулого року. Дівчата не втрималися і поїхали рятувати тваринку. Як лисеня із Черкащини потрапило в Одесу, і що йому довелося пережити через людську байдужість ексклюзивно для Про все розповіла волонтерка Марія Субарова.

Фаєр: історія неймовірного порятунку лисеняти з Черкащини

– Деякі люди приходили й фотографували поранену тварину, а допомагати ніхто не хотів. Пізніше хтось написав дописи у соцмережах і цим привернули увагу волонтерів. Туди поїхали наші дівчата Влада і Ксенія, забрали його з дороги відчистили від паразитів, адже тварина буквально гнила під палючим сонцем. Деякі паразити були навіть глибоко в кишечнику і це найнебезпечніше, адже зазвичай такі випадки закінчуються смертю, – розповіла волонтерка.

За словами Субарової, у ветлікарні лікарні обстежили лисеня і зробили йому щеплення від сказу. Рани тваринці обробляли сильним антибіотиком, адже в такому стані її не можна було навіть оперувати. До того ж у Фаєра, так волонтерки назвали пухнастика, були переламані три лапи, згнили деякі зв’язки і кістки. Хірурги пропонували ампутувати дві лапи, проте обійшлося.

– У лисеняти процес реабілітації проходив досить швидко, й після антибіотиків хірург зміг прооперувати дві лапки, потім було ще багато оперативних втручань на трьох кінцівках. Одного разу лисеня пережило клінічну смерть, і навіть після уколу адреналіну серце тваринки почало битися аж через дві хвилини, проте дихання не було, тому анестезіолог понад годину робила тварині штучну вентиляцію легень, – поділилася спогадами волонтерка.

Також дівчина зауважила, навіть хірург не міг повірити, що після такого тварина виживе, але Фаєр чіплявся за життя, як тільки міг. Хоч деякі зв’язки і кістки згнили, але лисеня все одно користується лапками, щоправда одну з них, на жаль, досі не може згинати в коліні. Водночас це не заважає йому повноцінно гратися і стрибати через дивани та високі бар’єри.

Фаєр: історія неймовірного порятунку лисеняти з Черкащини

– Зараз лисеня дуже швидке і його нереально зловити, тому, коли виходимо на вулицю, тримаємо Фаєра на повідку. Він живе в будинку, адже через те, що у тварини не повністю заросла шубка, надворі йому буде холодно. Лисеня грається із котами, собаками й навіть моїм сином, – жартує волонтерка і додає, що годують Фаєра хорошим кормом, вітамінами тощо. Також він має багато іграшок. Волонтери постійно з ним граються і беруть на різноманітні акції, щоб показати людям, кого вони використовують, як хутро для свого одягу.

Директор Черкаського зоологічно парку Євген Ван розповів, що тримати дику тварину вдома – важко, адже вона хотітиме втекти, але й наволі у тварини мало шансів вижити.

– Оскільки Фаєр постійно жив із людьми, то він до них звик і не боїться. Ба більше, дикі хижі тварини не повинні близько підходити до осель людей. Якщо лисеня опиниться наволі, то є великий ризик, що натрапить на собак, або домовласників із рушницями. Якщо ж тварину постійно тримати у вольєрі, то є гарантія, що вона здичавіє, коли подорослішає і регуватиме на людей зовсім інакше, – прокоментував директор зоопарку.

Фаєр: історія неймовірного порятунку лисеняти з Черкащини

Він зауважив, можливо, коли лисеня виросте, воно може дещо інакше реагувати на людей, домашніх тварин тощо.

Фаєр: історія неймовірного порятунку лисеняти з Черкащини

– Якщо лисеня житиме в комфортних умовах, то й поводитиметься добре, але коли йому ненароком притиснуть хвіст дверима, чи випадково наступлять, то він може відреагувати досить різко, адже лисиця  це хижа тварина,  зауважив Євген Ван.

Також директор зоопарку додав, що не рекомендує тримати диких тварин удома, хоч вони й не примхливі у догляді.

Водночас лисеня не можна віддати до зоопарку, адже це не притулок для поранених хижих тварин. Річ у тім, за словами очільника черкаського зоопарку, мешканці експозицій повинні мати привабливий вигляд, щоб відвідувачам було приємно за ними спостерігати. Проте, якщо волонтери мають всі умови для тримання тварини вдома, то нічого в цьому поганого нема.

Для волонтерів, які врятували життя безпорадному лисеняті, Фаєр – особливий.

– Для його порятунку ми витратили дуже багато сил та коштів. Нам допомагали багато людей. Наші хірурги зробили неможливе, і ми вдячні їм за життя нашого пухнастика, – додала Марія Субарова.

Березень 3, 2019 в 10:40 / Переглядів: 370

Теми: Суспільство,Черкащина