У минулому році на Черкащині було зареєстровано 6 групових захворювань на гострі кишкові інфекції

Впродовж останніх трьох років в області, як і в цілому по Україні, санітарно-епідемічна ситуація щодо групових захворювань на гострі кишкові інфекції, харчові отруєння залишалася напруженою, з тенденцією до стабілізації.

     За даними Держпродспоживслужби України минулого року в державі зареєстровано 163 спалахи кишкових інфекційних хвороб та харчових отруєнь,  внаслідок чого  постраждало 1899 осіб, у тому числі 1029 дітей (54,2 %) (у 2016 році – 142 спалахи, постраждало 2877 осіб, у тому числі 1374 дитини (47,8 %), у 2017 році – 163 спалахи, постраждало 2180 осіб, з них 1457 дітей (66,8 %).

     У 2018 році на Черкащині було зареєстровано 6 групових захворювань на гострі кишкові інфекції, внаслідок яких постраждало 33 особи, в тому числі 32 дитини (у 2016 році – 7 випадків, постраждала 61 особа, з них 28 дітей, у 2017 році – 6 випадків, постраждало 37 осіб, з них 31 дитина). Зокрема, зареєстровано 4 групових захворювання на ротавірусну інфекцію: у дошкільних навчальних закладах №74, №73 м.Черкаси, постраждало 6 дітей, №30 м.Умань, постраждало 4 дитини, загальноосвітній школі № 3 м.Умань, постраждало 12 дітей та 1 дорослий, 2 групових захворювання на норовірусну інфекцію у дошкільному навчальному закладі №89 м.Черкаси, постраждало 10 дітей. Крім того, зареєстрований випадок групового отруєння невідомою речовиною у Черкаській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 8, внаслідок якого постраждало 55 дітей та 4 дорослих.

    Як свідчать результати розслідувань спалахів гострих кишкових інфекцій, основними причинами їх виникнення стали грубі порушення суб’єктами господарювання вимог санітарного законодавства, законодавства про безпечність харчових продуктів, санітарно-протиепідемічного режиму, правил особистої гігієни та ін. в дитячих навчально-виховних, закладах громадського харчування.

   Фахівцями Держпродспоживслужби області по кожному випадку були вжиті необхідні санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи щодо локалізації та ліквідації зазначених спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, за результатами виявлених під час перевірок навчально-виховних закладів порушень вимог санітарного законодавства на 3 керівників накладено штрафи, за матеріалами Держпродспоживслужби 2 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, організовано проведення позачергового гігієнічного навчання з прийняттям заліків фахівцями Держпродспоживслужби у 94 працівників з числа декретованих контингентів, за пропозицією Держпродспоживслужби рішенням суб’єкта господарювання тимчасово призупинялась експлуатація харчоблоку загальноосвітньої школи м.Умань, відповідні матеріали направлені до правоохоронних органів.

    У 2018 році в області було зареєстровано 39 випадків отруєнь дикорослими грибами у містах Черкаси, Сміла, Умань, Городищенському, Звенигородському, Уманському, Черкаському та Шполянському районах внаслідок яких постраждало 62 особи, в т.ч. 8 дітей, дві особи померли.  

    Крім того, впродовж року було зареєстровано 8 випадків захворювання на ботулізм (усі в побуті), внаслідок яких постраждало 9 осіб (міста Черкаси та Сміла, Золотоніський, Звенигородський, Кам’янський, Чорнобаївський та Шполянський райони).

    Держпродспоживслужба області продовжує вживати необхідні профілактичні заходи щодо недопущення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації в області.

 

За інформацією ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області

 

27 Лютого, 2019 в 12:49 / Переглядів: 488

Теми: Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про