10 прав жінок, якими часто нехтують у пологових будинках

Щоб захистити себе, жінка має знати свої права під час вагітності та у пологах. Також це впливатиме на подальше життя і здоров’я дитини. Про це говорить Анна Петровська із громадської організації “Природні права Україна” на форумі “Право на гідні пологи” у Черкасах.

“Кожну процедуру лікар має пояснити: що це, навіщо потрібне. Породілля має підтвердити маніпуляцію, чи відмовитися. При цьому мають поважати вибір жінки. У пологовий будинок вагітна приходить на свято народження власної дитини. Інші люди знаходяться поряд, щоб допомогти природньому процесу народження”, – говорить Петровська.

Gazeta.ua зібрала головні права породіллі, які часто нехтують у медзакладах.

1. Кожна жінка має право у пологовий будинок запросити двох людей. Це можуть бути близькі або професійні помічники – лікар, акушерка, доула. Хоча зараз у більшості лікарень дозволяють присутність лише однієї людини.

2. Усі, хто заходитимуть до кімнати, мають запитувати на це дозволу. Будь-яке медичне втручання до дитини теж має бути узгоджене. Кожна жінка має право і може, якщо немає обгрунтованих підстав для перебування у пологовому будинку, піти додому раніше. Для цього лише потрібно підписати відповідну заяву в головного лікаря.

3. Під час процесу народження має забезпечуватися можливість жінці рухатися так, як їй зручно, їсти чи пити за бажанням.

4. Жінка у лікарні має право на індивідуальну комфортну пологову кімнату. Також право на гідні умови проживання. Наприклад, був випадок у одному із львівських пологових, коли вимкнули гарячу воду через економію бюджету. Жінки не мали змоги помитися.

5. У перший період пологів серцебиття дитини має перевірятися за допомогою акушерського фонендоскопу, а не робити усім кардіотокографію. Дослідження показали, що використання КТГ збільшує вірогідність, що робитимуть кесарський розтин.

Автор: Світлана Краснодимська
Мами із маленькими дітьми побували на форумі "Право на гідні пологи" у Черкасах
Мами із маленькими дітьми побували на форумі “Право на гідні пологи” у Черкасах

6. Не рекомендується для пологів положення на спині. Воно погіршує стан дитини і може викликати більшу кількість втручань, аж до кесарського розтину. Породілля може вибрати положення навпочіпки, з опорою на партнера та інші.

7. Не слід примушувати жінку тужитися. Вона може втомитися і дитина не зможе зайняти оптимальне положення. Тоді є вірогідність виникнення порушень і знадобляться зайві втручання.

8. Дитину одразу після народження мають покласти на груди матері у шапочці та шкарпетках. У контакті з матір’ю шкіра до шкіри лікар оглядає дитину. Новонароджений має перебувати на мамі упродовж двох годин. Тоді ж відбувається перше годування грудьми.

9. Жінка має право вибирати лікаря для ведення вагітності та пологів. З цього року не ускладнену вагітність можуть вести сімейні лікарі та терапевти. За необхідності терапевт скеровує вагітну до акушера-гінеколога вищої ланки. У бригаді чергують два-три фахівця. Якщо з тим лікарем, який уже почав приймати пологи, не складається контакт, то навіть під час пологів жінка може попросити змінити їй лікаря.

10. Жінка не має витрачати власні кошти на аналізи та прийом пологів. Із червня цього року буде визначено перелік аналізів під час проходження вагітності, які буде оплачувати держава.

Лютий 15, 2019 в 16:10 / Переглядів: 169

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина