На Черкащині китайці профінансували музей свого героя

На Черкащині китайці профінансували музей свого героя

 

Музей національного героя Китаю, радянського льотчика Григорія Кулішенка працює на його батьківщині в селі Черепин на Корсунщині.

Про це інформує “Прочерк”.

Григорій Кулішенко  входив у групу радянських льотчиків-добровольців, які на боці Китаю брали участь у війні проти японської агресії. Григорій Якимович керував нальотом на аеропорт Ханькоу (внаслідок якого японці втратили 64 літаки, 130 військових загиблими і 300 пораненими), нальотом на аеродром в Ухані (де було знищено і поранено понад 300 японських солдатів та офіцерів).

Кулішенка дуже шанують у КНР, проте в Радянському Союзі (вочевидь, через напружені стосунки з Китаєм) його ім’я було маловідоме. В Україні офіційне вшанування Кулішенка за сприяння китайської сторони відбувається з 2000-их років.

Черепинський музей Кулішенка має цікаву колекцію (щоправда, зараз найцінніші експонати перебувають на виставці в КНР) і планує її розширювати. Якщо зараз експозиція займає одну кімнату, то незабаром планується її суттєво розширити.

“Китай уже виділив 1 мільйон 600 тисяч гривень на поліпшення матеріально-технічної бази школи. Посол КНР, який приїжджав до нас на День захисника Вітчизни 14 жовтня, пообіцяв ще 15 тисяч доларів на розширення музею.

А ще ми підготували звернення до Корсунь-Шевченківської міської ради з пропозицією виділити земельну ділянку на встановлення пам’ятника нашому знаменитому землякові”, — розповів голова Карашинської ОТГ Анатолій Пархоменко.

8 Лютого, 2019 в 19:53 / Переглядів: 534

Теми: Події,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про