На Черкащині Управління Держпраці захистило права мобілізованого військовослужбовця в суді

Під час інспекційного відвідування Виробничого підрозділу служби колії Христинівської дистанції колії регіональної філії «Одеська залізниця» Публічного акціонерного товариства «Укрзалізниця» виявлено, що за працівником, призваними на строкову військову службу або прийнятими на військову службу за контрактом, не зберігається місце роботи, чим порушено вимоги ст. 119 Кодексу законів про працю України (КЗпП України). Про це йдеться на сайті Дзвін.

На підставі акту інспекційного відвідування посадовими особами Управління Держпраці у Черкаській області складено припис про усунення виявлених порушень вимог ст. 119 КЗпП України та постанову про накладення на ПАТ «Укрзалізниця» штрафу у розмірі 37 тис. 230 грн за порушення законодавства про працю, керуючись ст. 259 КЗпП України, на підставі абз. 5 ч. 2 ст. 265 КЗпП України.

Не погоджуючись із постановою про накладення штрафу, товариство звернулося до суду.

Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені у позовній заяві доводи позивача є необґрунтованими, а вимоги такими, у задоволенні яких необхідно відмовити. Постанова Управління про накладення штрафу прийнята на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначений законом.

Суд також зазначив, що закінчення періоду мобілізації не припиняє існування особливого періоду. Закінчення дії особливого періоду в країні пов’язане виключно з прийняттям Президентом України Указу про демобілізацію. Оскільки станом на час виникнення спірних правовідносин відсутній Указ Президента України про оголошення демобілізації в розумінні ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», то прийняття працівника товариства на військову службу за контрактом мало місце під час дії особливого періоду, а тому позивач при вирішенні питання щодо звільнення працівника допустив порушення вимог ч. 3 ст. 119 КЗпП України.

З текстом судового рішення можливо ознайомитися за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/79087433

Лютий 5, 2019 в 14:09 / Переглядів: 231

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина