Уманська прокуратура прозвітувала щодо забезпечення доступу до публічної інформації

Стан роботи Уманської місцевої прокуратури з розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації у III кварталі 2018 року

 

         Уманською місцевою прокуратурою постійна увага приділяється удосконаленню діяльності з питань розгляду звернень громадян, забезпечення доступу до публічної інформації, підвищенню її ефективності.

Постійно аналізується стан роботи зі скаргами громадян. Дедалі ширше запроваджується гласність цієї роботи. Матеріали за фактами порушень прав громадян систематично висвітлюються в засобах масової інформації.

Ця робота спрямована на реальний захист прав і свобод людини та громадянина, зміцнення законності та правопорядку в державі.

Так, протягом III кварталу 2018 року до Уманської місцевої прокуратури та підпорядкованих відділів надійшло 785 звернень (проти 902 за аналогічний період 2017 року), з них 469 — вирішено по суті (проти 530), 311 – направлено до інших відомств (проти 365),  з числа вирішених 5 звернень задоволено (проти 6).

Слід зазначити, що з вирішених переважають звернення з питань досудового розслідування – 258, з питань представництва інтересів громадян та держави в суді – 22, з питань нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства – 20 звернень, з питань додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів – 8 звернень.

Протягом III кварталів 2018 року на електронну адресу Уманської місцевої прокуратури та на телефон «гарячої лінії» надійшло по 4 звернення.

Також, в Уманській місцевій прокуратурі приділяється належна увага проведенню особистого прийому громадян. Так, упродовж вказаного періоду на особистому прийомі працівниками Уманської місцевої прокуратури прийнято 62 громадян, з яких 54 – особисто керівником.

Значна кількість звернень громадян на особистому прийомі стосувалась неналежного досудового розслідування кримінальних проваджень та ряду інших, які не відносяться до компетенції органів прокуратури.

Крім того, Уманською місцевою прокуратурою постійна увага приділяється удосконаленню діяльності з питань забезпечення доступу до публічної інформації, підвищенню її ефективності.

Зокрема, спостерігається тенденція до збільшення кількості запитів на інформацію, що надійшли до Уманської місцевої прокуратури: якщо протягом III кварталу 2017 року надійшло 8 запитів на інформацію, то за аналогічний період 2018 року – 14 запитів.

За результатами розгляду запитів інформацію надано на 8 запитів, по 5 – роз’яснення,  1 — надіслано іншим розпорядникам. Збільшення кількості запитів на інформацію свідчить про належну організацію роботи щодо інформування громадян з питань діяльності прокуратури, відмов у задоволенні запитів не було.

Факти повторних запитів, спричинених неповнотою надання запитуваної інформації, відсутні.

Згідно ст. 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність Уманської місцевої прокуратури як розпорядника інформації запитувачами  до суду не оскаржувались.

Робота на вказаних напрямах триває.

 

За повідомленням Уманської місцевої прокуратури

Листопад 16, 2018 в 14:53 / Переглядів: 202

Теми: Суспільство,Умань,Черкащина