На Черкащині судитимуть телефонного шахрая

Маньківським відділом Уманської місцевої прокуратури забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно жителя Канівського району, який обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство), вчинене за попередньою змовою групою осіб) та ч. 2 ст. 15,       ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України (закінчений замах на заволодіння чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство), вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб).

Установлено, що вказаний громадянин за попередньою змовою з невстановленою на даний час особою, назвавшись працівниками правоохоронних органів, в ході телефонної розмови, шляхом обману пенсіонерки, жительки Маньківського району Черкаської області, під приводом потрапляння її сина у ДТП з постраждалою особою та необхідністю надання коштів для вирішення питання про не притягнення родича до відповідальності, вимагали та отримали від останньої грошові кошти, а саме 700 доларів США та 2 тис. грн.

Він же, в подальшому того ж дня за попередньою змовою з невстановленою на даний час особою, назвавшись працівниками правоохоронних органів, в ході телефонної розмови, шляхом обману пенсіонера, жителя Маньківського району Черкаської області, під приводом потрапляння зятя останнього у ДТП з постраждалою особою та необхідністю надання коштів для вирішення питання про не притягнення родича до відповідальності, вимагали у пенсіонера та намагалися заволодіти його грошовим коштами в сумі 3000 доларів США, однак свій злочинний умисел до кінця не довели з причин, що не залежали від їх волі.

Вироком Маньківського районного суду обвинуваченого засуджено до 2-х років позбавлення волі та звільнено від відбування покарання з випробуванням на 1 рік, грошові кошти повернуто потерпілим.

 

Маньківський відділ Уманської місцевої прокуратури

Листопад 2, 2018 в 09:50 / Переглядів: 336

Теми: Кримінал,Події,Суспільство,Черкащина