У МОЗ розповіли, кому протипоказана вакцина від грипу

Вакцинація проти грипу протипоказана пацієнтам з алергією на курячий білок, людям з недостатньою масою тіла, пацієнтам з гострими хворобами і високою температурою тіла. Про це заявив генеральний директор Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта на брифінгу, передає кореспондент УНН.

“До безумовних протипоказань належить гіперчутливість до будь-якого з компонентів вакцини – зокрема до курячого м’яса і курячого білка, оскільки вакцина виробляється на курячих ембріонах. Крім того, до пропоказань належить недостатня вага тіла – менше, ніж вікові особливості, пацієнти з гострими хворобами і підвищена температура (тіла – ред.) віще 38 градусів, а також період одужання”, – зазначив чиновник.

За його словами, крім того, низку протипоказань може виявити в пацієнта лікар, тому консультація медика перед вакцинацією обов’язкова.

При цьому він додав, що, зокрема, щеплення проти грипу дітям від 6 місяців можна роботи одночасно із введенням інших – планових – вакцин. Крім того, не є протипоказанням період відновлення організму після оперативного втручання, оскільки, навпаки, в цей час імунітет пацієнта є послабленим і потребує більш посиленого захисту.

Нагадаємо, за даними Центру громадського здоров’я, протягом першого тижня поточного місяця, з 1 по 7 жовтня, на грип і ГРВІ захворіли 143 052 людини. З них 71,2% – діти віком до 17 років.

Перша партія вакцин в 350 тис. доз вже надійшла до аптечних мереж і до кінця місяця з’явиться в продажу.

Жовтень 23, 2018 в 08:21 / Переглядів: 189

Теми: Аналітика,Суспільство,Україна