В Умані начальник геокадастру попався на підробці документів

Уманською місцевою прокуратурою за наслідками досудового розслідування затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно одного із начальників міськрайонного управління в Уманському районі та м. Умань ГУ Держгеокадастру у Черкаській області за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.364 КК України (зловживання службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої фізичної особи з використанням службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки) та  ч.2 ст.366 КК України (складання та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки).

Досудовим розслідуванням установлено, що гр. І., працюючи на посаді одного із начальників управління Держгеокадастру в Уманському районі та м.Умань, у травні 2016 року, всупереч порядку, встановленого чинним земельним законодавством, з метою одержання неправомірної вигоди для гр. В. видала на його ім’я довідку з завідомо неправдивою інформацією щодо наявності за останнім у власності відповідного Державного акта на право приватної власності на землю в міста Умань площею 0,0375 га. Внаслідок зазначених протиправних дій гр. В. незаконним способом набув право власності на зазначену земельну ділянку.

Вона ж, здійснила реєстрацію земельної ділянки та надала гр. В. витяг з Державного земельного кадастру, який останнім в подальшому було використано у власних інтересах для реєстрації за ним права власності за вищевказаною земельною ділянкою. Таким чином, гр. В. незаконним способом набув право власності на земельну ділянку в м. Умань, вартість якої згідно висновку оціночної-земельної експертизи становить 1 547 250 грн (один мільйон п’ятсот сорок сім тисяч двісті п’ятдесят гривень), що спричинило тяжкі наслідки територіальній громаді міста Умань Черкаської області в особі Уманської міської ради.

Наразі прокуратурою вживаються заходи для забезпечення розгляду справи в суді в розумні строки.

         Довідково: санкцією ч. 2 ст. 364 КК України передбачено покарання и вигляді позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

         Санкція ч.2 ст.366 КК  України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

За повідомленням Уманської місцевої прокуратури

Жовтень 19, 2018 в 11:45 / Переглядів: 628

Теми: Кримінал,Політика,Суспільство,Умань,Черкащина