Черкащанам розповіли про небезпечні віруси, які циркулюватимуть в Україні у новому епідсезоні

Щороку в Україні реєструється близько 6 млн. інфекційних захворювань, 98% з котрих — це захворювання на грип та ГРВІ. Згідно зі статистикою, наданою відділом грипу та ГРВІ ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», минулого епідемічного сезону на ці інфекції захворіло 5,7 млн. осіб. Семеро людей (із них 4 дітей) померло, жоден із них не був щеплений проти грипу. Водночас, охоплення вакцинацією проти грипу щорічно знаходиться надуже низькому рівні – за попередні три епідсезони близько 0,5% населення. Хоча саме вакцинація є найефективнішим методом профілактики захворювання та попередження його важких ускладнень.

Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, котрі ймовірно циркулюватимуть в Україні у новому епідсезоні будуть:

– вірус, подібний A/Michigan/ (H1N1);

– вірус, подібний A/Singapore/ (H3N2);

– вірус, подібний B/Colorado/.

Епідемічний сезон грипу триває орієнтовно з вересня-жовтня по березень-квітень кожного року. В цей час є найбільший ризик заразитися цим небезпечним недугом.

Грип має симптоми схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

 

 

За інформацією ДУ “Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”

Жовтень 18, 2018 в 10:40 / Переглядів: 236

Теми: Аналітика,Суспільство,Черкащина