Поки без грошей, а там і без роботи залишать учителів більшості шкіл Тальнівщини

Аванс за вересень учителі Тальнівщини отримають аж на День учителя. Про це директорів навчальних закладів району офіційно повідомили під час наради 25 вересня, на якій були присутні і керівники району та сільські голови, пише інтернет-видання Вісті Черкащини.

Крім того, директорів шкіл та сільських голів поставили перед фактом закриття («призупинення діяльності») малокомплектних сільських навчальних закладів. Така реформа має бути після закінчення навчального року, тобто у травні. До цього відділ освіти повинен провести конкурс на визначення опорних шкіл та спільно із сільськими радами відшукати кошти на зарплату учителям, техперсоналу та на опалення.

Зараз на виплату заробітної плати педагогам Тальнівського району не вистачає понад три з половиною мільйона гривень державної освітньої субвенції та два мільйони сто шістдесят дві тисячі гривень із місцевого бюджету на виплату заробітної плати обслуговуючому персоналу. Ще 2 мільйони 703 тисячі гривень потрібно на енергоносії. Їх теж у районному бюджеті немає.

Сподівалися на фінансові «перекидки», але, як стало відомо, Міністерство освіти не дозволило «перекидати» кошти державної субвенції із грудня на вересень, а «вересневі» пішли на виплату заборгованості із зарплати і відпускні.

Нагадаємо, що про катастрофічну ситуацію, яка склалася із фінансуванням галузі освіти, неодноразово наголошував депутат районної ради від Блоку Петра Порошенка Володимир Синьогуб. На декількох сесіях районної ради він пропонував шляхи виходу із неї, але ні голова районної ради Валентина Любомська, ні голова райдержадміністрації Василь Клименко завчасно не прислухалися і не зробили ніяких реальних кроків для покращення ситуації. Отож тепер одна надія на фінансову допомогу сільських рад.

Жовтень 7, 2018 в 10:52 / Переглядів: 350

Теми: Аналітика,Економіка,Події,Політика,Суспільство,Черкащина