На Черкащині банк надіслав чоловікові “фейкову” повістку про виклик до суду

До Монастирищенського районного суду Черкаської області звернулася особа похилого віку, яка проживає у віддаленому селі Монастирищенського району з повісткою від імені суду про виклик до суду у цивільній справі в якості відповідача про стягнення боргу. Яке ж було моє здивування, коли за номером справи в автоматизованій системі документообігу суду не знайшлося відповідної справи в провадженні суду.

Про це повідомляє керівник апарату Монастирищенського районного суду Черкаської області Юлія Жежер.

У розмові з дідусем виявилось, що він взяв кредит у фінансовій установі, а та в свою чергу «вибиваючи борг» надіслала йому повістку про виклик до суду. Дідусь, залишивши всі свої справи та найнявши таксі, добросовісно попрямував в район до суду, де його зовсім не чекали. З»ясувавши, що це був «хибний» виклик, дідусь попрямував додому. 

“З метою недопущення подібний ситуацій, хочу звернутися до фінансових установ і нагадати їм вимоги чинного законодавства.
Відповідно до ст. 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається,” – додає Юлія Жежер.

Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» особи, які привласнили функції суду, несуть відповідальність установлену законом. Відповідно до ст. 24 Закону суддя здійснює судочинство в порядку, встановленому процесуальним законом. Лише процесуальними кодексами визначено порядок виклику учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії. Тобто, виклик осіб у судове засідання є виключною компетенцією суду та має певний процесуальний порядок. Закликаємо фінансові установи не порушувати Законодавства України та діяти виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та Законами України.

 

Жовтень 1, 2018 в 15:28 / Переглядів: 663

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина