На Черкащині прокуратура повернула державі понад 100 га незаконно зайнятих земель

Монастирищенським відділом Уманської місцевої прокуратури, в інтересах держави, у вересні поточного року підготовлено та скеровано до суду 3 позовні заяви за встановленими фактами самовільного зайняття земельних ділянок на території Монастирищенського району загальною площею понад 100 га.

Зокрема, одне із селянських фермерських господарств Монастирищенського району  за відсутності будь-яких правовстановлюючих документів самовільно використовує для вирощування сільськогосподарських культур дві земельні ділянки площею відповідно 41 га та 34 га,  іншим фермерським господарством земельна ділянка площею 25 га також самовільно використовується для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та несплачена заборгованість по шкоді внаслідок самовільного зайняття даної земельної ділянки в сумі  17,5 тис.грн.

Згідно з вимогами прокурора відповідачам належить звільнити незаконно зайняті землі, які в подальшому мають бути ефективно використані державою в порядку, визначеному чинним законодавством. Робота на вказаному напряму продовжується.

На даний час, Господарським судом Черкаської області відкриті провадження у справах за вказаними позовом.

Одночасно повідомляємо, що самовільне зайняття земельних ділянок є одним з найбільш серйозних порушень земельного законодавства. Зазначене правопорушення завжди спрямоване й безпосередньо пов’язане з порушенням належних власнику прав на розпорядження земельною ділянкою, яке може бути реалізоване виключно ним. Тому, відповідно до законодавства, за самовільне зайняття земельної ділянки громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну відповідальність, а в разі завдання значної шкоди її законному володільцю або власнику – кримінальну відповідальність, передбачену ст. 197-1 Кримінального кодексу України.

 

За повідомленням Монастирищенського відділу Уманської місцевої прокуратури

Вересень 25, 2018 в 11:32 / Переглядів: 302

Теми: Події,Суспільство,Черкащина