Прокуратура розслідує поставки у колонії Черкащини м’яса з сальмонелою на мільйон

 

Прокуратура Черкаської області вважає, що службовці установ виконання покарань та слідчого ізолятора Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Мінюста в Черкаській області та ДУ “Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України” розтратили бюджетні кошти під час закупівлі м’яса птиці.

Про це свідчить ухвала Соснівського райсуду м. Черкаси від 11 вересня, інформують “Наші гроші“.

Слідчі встановили, що у 2018 році держустанова “Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України” за результатами тендеру замовило ТОВ “Фінінтертехнологія” поставку м’яса для установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.

У квітні установи виконання покарань та слідчі ізолятори Черкаської області централізовано отримали м’ясо (заморожене м’ясо птиці патраної (куряча четвертина) від ТОВ “Фінінтертехнологія”:

Державна установа Кількість м’яса/кг На яку суму/грн.
“Черкаський слідчий ізолятор” Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції 3190 143,4 тис
“Черкаська виправна колонія (№ 62)” Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції 6360 285,8 тис
“Старобабанівська виправна колонія (№ 92)” Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції 8910 400,5 тис
“Уманська виправна колонія (№ 129)” Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції 1660 74,6 тис

Згідно з результатами експертних досліджень, в отриманому м’ясі виявлені патогенні мікроорганізми, в тому числі сальмонел, що могло спричинити поширення інфекційних захворювань для осіб, які перебувають у згаданих колоніях та слідчому ізоляторі. Слідчі порахували, що за поставлене м’ясо, яке є непридатним для споживання, сплачено бюджетні кошти на загальну суму 904,4 тис грн.

Суд надав слідчим СБУ доступ до усієї документації ТОВ “Фінінтертехнологія”, пов’язаної з постачанням у колонії та слідчий ізолятор м’яса патраної птиці (куряча четвертина), виробником якого вказане ТОВ “М’ясна лінія”.

Київською “Фінінтертехнологією” донеччанина Гліба Гринька керує Сергій Карасенко. Гринько керував ТОВ “Ясинуватський Укрпромінвест” і ТОВ “Донінвест Плюс” донеччанки Ганни Асланової – співзасновниці ТОВ “Сінтезпродсервіс”, що вигравало значні підряди за часів Януковича. Остання фірма фігурує у кримінальному провадженні як одна з тих, які високопосадовці Державної пенітенціарної служби використовували у своїй схемі для привласнення бюджетних коштів на тендерах.

За даними “Інформаційного спротиву“, Ганна Асланова керує справами “Лекки”, одного із найбільших годувальників тюремників у 2016 році.

За даними “Прозорро”, у 2017-2018 рр. “Фінінтертехнологія” виграла тендерів на 312,19 млн грн. У тому числі тендер, організований ДУ “Гендирекція Державної кримінально-виконавчої служби України”, щодо закупівлі м’яса патраної птиці (куряча четвертина) за 89,67 млн грн.

25 Вересня, 2018 в 11:22 / Переглядів: 839

Теми: Кримінал,Політика,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про