У Черкасах створюють прототип 3D-принтера, який друкуватиме протези

Олег Похил працює в галузі 3D-друку вже п’ять років, загорівся ідеєю в університеті. Зараз хлопець навчається в аспірантурі і бере участь у розробці 3D-принтерів як інженер.

Два роки тому Олег заснував у Черкасах свою майстерню друку, за цей час у ній розробили та випустили незамінні елементи для техніки, а також надрукували багато оригінальних предметів на замовлення містян, інформує “in.ck.ua”.

Зараз Олег із командою працює над прототипом принтера, який друкуватиме протези. Прилад працюватиме просто в операційній за температури 100 °C, щоб знищити бактерії. Завдяки цій розробці виготовлення протезів обходитиметься у 2-3 рази дешевше, ніж імпортні аналоги, які можна чекати до шістдесяти діб і перевозити у спеціальному контейнері. Новий принтер одразу на місці в операційній друкуватиме протез будь-якої частини тіла, наприклад, частину черепа або суглоби, використовуючи найбільш біосумісні матеріали. Цей елемент лікарі одразу вживлюватимуть у тіло пацієнта.

– Зараз прототип перебуває на стадії розробки. Щоб довести ідею до завершення, нам бракує фінансування. Часткове фінансування отримали від держави. Але цього замало, тому намагаємося викручуватися і реалізовувати різні лайфхаки, – зазначив засновник майстерні друку Олег Похил.

 

2 Вересня, 2018 в 07:56 / Переглядів: 609

Теми: Події,Суспільство,Черкащина

Залиште коментар

avatar
  Підписатися  
Повідомте про