У Золотоноші штрафують недобросовісних господарів, що спалюють рослинні рештки

Спалювання сухих рослинних залишків стало для наших громадян настільки звичним, що практично вони не звертають уваги на те, якої шкоди  завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей, пише Златокрай.

При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. З димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для нашого організму речовин. Додаткова проблема полягає в тому, що із сухою травою та опалим листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згоранні, скажімо поліетиленового пакету, в повітря йде до 70 різноманітних хімічних сполук, більшість з яких отруйні для людини. Саме вони стають причиною дертя в горлі, кашлю. Щільний чорний дим від горіння пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. Постійно подразнючий димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто страждає на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти.

 – У мене три собаки, зазвичай я варю їм їсти на плиті у літній кухні. А це така невеличка купка сміттячка назбиралася – кукурудзиння і трава, я його підмела біля кози й підпалила, – розповідає на адмінкомісії у кабінеті першого заступника міського голови Олега Масла містянка, яка не чула про заборону спалювання рослинних залишків у Золотоноші. За це її викликали на засідання комісії. Та жінка до останнього відстоювала свою позицію: «Кому воно заважає?». – Раніше ми так робили: підгребли купку – підпалили, назмітали – підпалили. І ніхто тоді не хворів!

Ніякі аргументи про шкоду атмосфері й людському здоров’ю жінка всерйоз не сприймала. «Раніше ми все спалювали!» – парирувала на всі докази. Проте, як зауважив Олег Михайлович: «Незнання закону не звільняє від відповідальності». Врешті-решт, після довгих перемовин жінку оштрафували на мінімальну ставку – 340 грн.

Наступна порушниця, яка проживає по вулиці Тиха, зазначила, що вдома є й компостна яма, куди все скидала. Та цього року під вишнею нападало багато листя. Основне згорнула в мішок, решту – зі сміттям підпалила. Жінка має й договір на вивіз сміття й регулярно ставить за ворота набиті мішки. Та цього разу – так сталося, за що й заплатить мінімальний штраф.

 – 15-го серпня після сьомої вечора на перехресті вулиць Шевченка та Сергія Шелухіна громадянка викинула рослинні рештки на зелену зону, чим допустила захаращення земель загального користування, – зачитав основні дані про наступну відвідувачку головний спеціаліст відділу контролю за благоустроєм УЖКГ Олександр Городинець. Іншими словами – викинула непотріб обабіч головної магістралі.

Жінку запитали: «Навіщо викидати сміття на центральну вулицю міста?» «Якби там кучі не було, то і я б не несла», – почули відповідь. Дико дивно, що навіть виховані, інтелігентні люди нашого міста можуть робити такі дурниці…

 – Центральною вулицею їздять не тільки містяни, а й закордонні та високопоставлені гості: німці, французи, замміністра юстиції минулого тижня приїжджала… Недопустимо з головної вулиці робити смітник, – зауважив жінці начальник управління ЖКГ Олександр Флоренко. Містянка має сплатити 340 грн мінімального штрафу.

Наступні дві порушниці-сусідки колективно виносили рослинні рештки на перехрестя вулиць Шевченка-Немировського.

 – Винні, ми більше не будемо. Нам сказали, що будуть брикети робити з цього, – відразу готові були понести заслужене покарання дві подруги, – Все заплатимо, виписуйте квитанцію.

Порушникам, які знехтували засіданням комісії й не повідомили причин свої відсутності, члени зібрання вирішили застосувати максимальний розмір штрафу.

 – Я спілкувався з багатьма іноземцями – французами, німцями, іспанцями. Не існує іншого способу змусити людей не смітити, крім одного дієвого – штрафувати, – підсумував засідання  Олег Масло.

Головуючий не раз наголошував на нараді про важливість цікавитися життям міста, щоб не потрапляти в незручні ситуації. Зокрема, про заборону спалювання рослинних решток й покарання, яке чекає на паліїв – систематично нагадують кореспонденти у матеріалах міської газети. Незнання закону – не звільняє від відповідальності, а володіння актуальною інформацією допоможе уникнути неприємностей.

Серпень 27, 2018 в 09:57 / Переглядів: 1373

Теми: Суспільство,Черкащина