Таємничий виробник борошна отруює річку на Смілянщині

Комунальне підприємство «ВодГео» повідомляє про те, що зафіксувало ознаки викидів стічних вод в районі залізничного мосту річки Сріблянки. Фахівці підприємства наголошують, що викиди здійснює невстановлена особа. Пише інтернет-видання smila-ua.

Наразі вони провели відбір проб води, але за результатами лабораторних досліджень перевищення рівня гранично допустимих концентрацій азоту амонійного, артофосфатів не було зафіксовано. Також в ході збору відомостей про можливе джерело несанкціонованих викидів було встановлено наявність поблизу суб’єкта господарювання, який нібито виробляє борошно.

«Відтак при виробництві борошна наявність у споживача локальних очисних споруд є обов’язковою, але в районі залізничного мосту річки Сріблянки таких споруд немає», – наголошують у комунальному підприємстві. І припускають, може мати місце прихований викид забруднюючих речовин у Сріблянку.

Наразі «ВодГео» направило зібрану інформацію начальнику міського управління ГУ Держспоживслужби в Черкаській області Тетяні Куліді та начальнику Тясминської експлуатаційної дільниці правобережного міжрайонного управління водного господарства обласного управління водних ресурсів Володимиру Вовкогону.

У «ВодГео» наголошують, що самі не мають повноважень проводити пошукові чи подібні за змістом заходи, обстежувати берегову смугу водоймів. Але оскільки викиди впливають на забезпечення санітарно – епідемічного благополуччя населення, тож треба знайти тих, хто таємно отруює річку. Також у комунальному підприємстві просять небайдужих смілян, які мають можливість виявити несанкціоновані викиди, інформувати відповідні служби.

Серпень 25, 2018 в 11:46 / Переглядів: 348

Теми: Події,Суспільство,Черкащина