«Добрий день! Ми з ДНР!»: журналісти перевірили, чи співчувають черкасці сепаратистам (відео)

«Добрий день! Ми з ДНР!» »: журналісти перевірили чи співчувають черкасці сепаратистам (відео)

Чи співчувають терористам-сепаратистам на Черкащині, чи можливо влаштуватись до лав сепаратиської «армії» та чи торгують контрабандними «деенерівськими» продуктами в Черкасах взялися перевірити наші журналісти. Як повідомляє інтернет-видання Про все, окремі результати експерименту свідчать, що багатьом війна на сході України не заважає заробляти гроші, більш того, горе-бізнесмени радо готові прийняти та обслугувати громадян у тому числі з паспортами невизнаних республік Л/ДНР.

Для початку журналісти «Про все» Олександр Носенко та «Вечірніх Черкас» Сергій Радченко тимчасово перевтілилися у «громадян» ДНР та спробували знайти собі житло в Черкасах. Взявши до рук телефон та озброївшись відеокамерою, вони почали телефонувати до готелів та приватних квартир Черкащини, бронюючи номери. З етичних міркувань, назви цих закладів не озвучуватимемо.

Зауважимо, що в процесі розмови було акцентовано увагу на тому, що винаймачі є «громадянами іншої держави», зокрема «Донецької  Народної Республіки»,  яка хоча і не визнана офіційно, проте, по суті, є терористичною організацією.  Що найцікавіше, милі голоси готельних «ресепшинів» як один повідомляли, що це не є проблемою і гостей радо чекатимуть заброньовані номери. Не бентежило працівників готелів, котрі приймали замовлення й те, що гості надто активно цікавилися тим, щоб із вікон номерів було видно будівлі та установи державної влади. Більше того, працівники одного з готелів районного центру Черкаської області запевнили, що клієнти прекрасно бачитимуть необхідні будівлі з оптики.

Окрім готелів, невибагливими у прийомі замовлень виявились ріелтори та власники приватних квартир у Черкасах. Один із співрозмовників, назвавшись власником однієї з квартир, що здають у найм цілодобово, почувши, що ми з Донецька та маємо «специфічні» документи, повідомив, що загалом це не є проблемою.

– З такими документами, вам необхідно буде внести більшу завдаткову суму – приблизно трьох тисяч. Приїжджайте й показуйте (документи – ред.), а тут на місці розберемося, – повідомив нам орендодавець.

Слід зауважити, що з готелів Черкащини, які обдзвонювали журналісти лише один відмовив у поселенні, саме через приналежність до «громадянства» ДНР.

Паралельно до спроб поселення журналісти також перевірили наскільки реально завербуватися з Черкас до лав сепаратистів. Відшукавши на доступних інтернет-ресурсах контакти рекрутингових центрів ДНР та зателефонувавши за номерами, журналісти запропонували свої послуги для «Армії ДНР» та поцікавилися, що для цього потрібно. Представник, так званого, «військкомату Донецької Народної Республіки» повідомив, що необхідно своїм ходом перетнути лінію розмежування та приїхати до військкомату. На питання,  чи не проблемно це буде, бо ми, мовляв, «відверто ненавидимо укропів і хочемо визволяти Україну від фашистів», військовий відповів, що до окупованих територій пропускають без проблем та ще раз, запитавши дані, запросив у гості.

– Хотите у нас служить, тода приезжайте к нам в Донецк и набирайте по этому телефону. Украинские войска вас пропустят. Потом мы скажем, куда вам ехать, – повідомив сепаратист.

У продовження експерименту було створено також фейковий профіль в соціальній мережі з фото реального сепаратиста, яку запозичили на сайті «Миротворця». На сторінці розмістили оголошення про найм охоронців на цивільні об’єкти Донецької та Луганської областей. В приватному листуванні пояснювали шукачам, що працювати доведеться саме на окупованій території,  але за доволі високу платню в іноземній валюті.

Зауважимо, що на таку пропозицію відгукнувся лише один чоловік,  котрий назвав себе ветераном АТО з навичками користування стандартними зразками сучасної стрілкової  зброї. Однак,  дізнавшись, що за свою роботу він отримає лише 600 доларів США, відмовився. Коли ж останньому запропонували значно вищу зарплатню, але з умовою «працювати» на окупованій ворогом території, відмовився взагалі навідріз.

«Добрий день! Ми з ДНР!» »: журналісти перевірили чи співчувають черкасці сепаратистам (відео)

Крім того, мережею регулярно поширюються фото з продукцією виробництва ДНР, придбаною на українській території. То ж, наостанок, аби перевірити наявність у Черкасах недобросовісних підприємців, які, можливо, підторговують контрабандною продукцією, виготовленою на тимчасово окупованих територіях,  журналісти витратили більше тижня, «інспектуючи» магазинчики, великі оптові мережі та ринки Черкас.

«Добрий день! Ми з ДНР!» »: журналісти перевірили чи співчувають черкасці сепаратистам (відео)

 

«Добрий день! Ми з ДНР!» »: журналісти перевірили чи співчувають черкасці сепаратистам (відео)Результати такої перевірки показали, що «цукерок з Л/ДНР» та інших товарів з маркуванням «виготовлено в Л/ДНР» в Черкасах не виявилося. Чи то є наслідком сумлінної роботи правоохоронних органів, чи ознакою порядності підприємців, залишається невідомим.

Прокоментував ситуацію експерт «Академії стратегічних досліджень», колишній співробітник СБУ Олександр Рибалка.

– Подібна поведінка адміністрації готелів, власників квартир та ріелторів свідчить, насамперед, про абсолютну невибагливість  в отриманні прибутку. Гострота емоцій після початку війни зійшла нанівець і кожен намагається отримати максимальний “ґешефт” з будь-якої ситуації. Тим паче, що за таку діяльність кримінальна відповідальність не передбачена. Часто можна натрапити на повідомлення, що особи із наявним сепаратистським минулим, пропагандисти в соцмережах, у т.ч. чиновники, діючі військовослужбовці, інші прихильники «ватного» світу відбуваються легким переляком після зустрічі з СБУ та поліцією. Тому населення з антиукраїнськими поглядами адаптувалось до такого ставлення і досить вільно почуває себе, – зазначив він. – У цьому вочевидь є недопрацювання держави в контексті інформаційної політики, організації та проведення профілактичної роботи, провали з притягненням до відповідальності осіб, які діями та закликами посягають на державний суверенітет та територіальну цілісність України. Що стосується можливості вербування до «армії Новоросії», то це свідчення недопрацювань відповідних органів, які за 4 роки так і не спромоглися перекрити лінію фронту намертво, надаючи можливість процвітати корупції, контрабанді та поширенню метастазів сепаратизму на регіони, які межують з окупованими територіями. Фактично, кожен, хто бажає потрапити в окупований Донецьк та Луганськ досить просто та без суттєвих перешкод може це зробити.

Підготував Олександр Носенко та Сергій Радченко

Серпень 23, 2018 в 15:52 / Переглядів: 437

Теми: Політика,Суспільство,Черкащина