У Смілі через аварійні дороги руйнуються будинки

У Смілі Черкаської області через аварійні дороги руйнуються будинки. Найбільше їм шкодять вантажівки. Коли їдуть по ямах, виникає вібрація. Від цього на стінах будівель з’являються тріщини, просідають вікна. Мешканка вул. Соборної 55-річна Інна ­Довженко побоюється обвалу, передає Gazeta.ua .

— Років 10 тут нічого не ремонтували, — говорить жінка. Вона — голова квартального комітету №6. — Кажуть, дорога допоміжна. Але по ній цілодобово їдуть на Донецьк, Дніпро, Кропивницький, Кривий Ріг. Якось із знайомою за 10 хвилин нарахували 15 фур. Так розбили дорогу, що немає порятунку. Наші домівки за кількадесят метрів від неї руйнуються. Двічі-тричі на рік замазуємо тріщини. У сусідчиній хаті просідає куток. Треба підкопувати й робити новий фундамент.

Кілька будинків на вул. Соборній стоять на опорній стіні. Побудована майже 40 років тому.

— Якщо вона обвалиться, вісім хат підуть донизу, — каже Інна ­Довженко. — Масово об’їжджати уманську трасу дворами фури почали торік. Я зверталася до влади, аби прийшли подивилися, як ми живемо. Нікого не було. Трохи далі від нас є пішохідна доріжка. То легковики й там їздять. Довелося покласти скати.

Мешканці триповерхівки на вул. Богдана Хмельницького просять у влади обмежити рух автомобілів поряд із будівлею. Найбільше страждає 77-річна Ольга Бойко. Живе на першому поверсі.

— Машини постійно їздять під вікнами, — розповідає Ольга Бойко. — Руйнується фундамент. У моїй квартирі тріщини. Обсипається стеля. Не ремонтую, бо сенсу немає. Виходила сваритися з водіями. Чула лише матюки від них. Кажуть, щоб міняла помешкання або їхала жити в село. Аби пригальмовували, недавно поставили бетонну брилу. Хотіли ще одну, але деякі сусіди проти.

Будинок здали в експлуатацію 1961 року.

— Коли його зводили, не розраховували, що поруч їздитиме багато транспорту. Тому й фундаменту міцного не робили, — додає жінка. — Тут тяжко жити. Вікна весь час закриті, бо залітає пилюка й вихлопні гази.

Недавно на трьох вулицях Сміли почали ремонтувати дороги. З бюджету міста та області на це виділили 33 млн грн.

Серпень 6, 2018 в 09:43 / Переглядів: 568

Теми: Події,Суспільство,Черкащина