Прокуратура вкотре перевірила дотримання вимог законодавства в ізоляторі тимчасового тримання

Уманською місцевою прокуратурою на виконання вимог Законів України «Про прокуратуру» та «Про попереднє ув’язнення», галузевого наказу Генерального прокурора України №161-2016, проведено комплексну перевірку додержання конституційних прав і свобод ув’язнених та адміністративно арештованих; законодавства, спрямованого на запобігання катуванням та іншому жорстокому поводженню із ними; вимог законодавства про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення, про пожежну безпеку, технічної обладнаності та організації діяльності ізолятора тимчасового тримання №2 Головного управління Національної поліції в Черкаській області.

Перевіркою стану додержання вимог законодавства України щодо порядку і умов тримання громадян, які утримувалися у спеціальній установі, встановлено, що стан організації роботи ІТТ в цілому відповідає вимогам законодавства, але є ряд недоліків, що  потребують усунення. Зокрема, це питання матеріально-побутового, медичного забезпечення, пожежної безпеки.

Так, в наявних універсальних медичних аптечках немає необхідних медичних препаратів, що унеможливлює надання невідкладної медичної допомоги особам, які там утримуються. Упродовж двох років в’язні не забезпечені новими матрацами та постільною білизною після закінчення терміну використання попередніх; природне освітлення в усіх камерах не відповідає установленим нормам. Окрім цього, приміщення ізолятора тимчасового тримання не забезпечено автоматичною пожежною сигналізацією, не проведено технічне обслуговування наявних вогнегасників.

У ході перевірки виявлено й інші порушення конституційних прав в’язнів.

З метою усунення виявлених недоліків у діяльності уповноважених осіб піднаглядної установи внесено акт прокурорського реагування.

 

За повідомленням прес-служби Уманської місцевої прокуратури

Липень 31, 2018 в 11:16 / Переглядів: 709

Теми: Суспільство,Умань,Черкащина