Вантажівки в Україні будуть зважувати під час руху

В Україні планують ввести автоматичну систему зважування під час руху під назвою Weight-in-Motion, яка зможе визначати серед потоку перевантажені машини.

Про це на брифінгу заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, передає “Укрінформ“, передає “Обозреватель”. Посадовець наголосив, що мета проекту – зберегти дорогу від передчасного руйнування та зменшити ймовірність важких наслідків при аваріях за участю вантажівок.

“Проект розроблений спільними зусиллями Міністерства інфраструктури, Світового банку, Укравтодору. Комплекси зважування в русі, яких буде побудовано 10 одиниць, виявлятимуть серед потоку перевантажені вантажівки та передаватимуть інформацію про них інспекторам Укртрансбезпеки”, – зазначив Омелян.

Після повідомлення системи про перевантаження та підтвердження цього факт задокументують, а порушник отримає штраф.

Водночас директор ДП Укрдорінвест Олена Криворучко повідомила, що Укравтодор уже оголосив тендер на проектування, поставку та монтаж шести майданчиків зважування у русі.

“В Україні давно вкорінена практика, коли вантажівка їде дорогою з навантаженням на вісь у 2-5 разів більше норми. Це вкрай негативно позначається на експлуатації автодорожнього полотна, яке просто не розраховане на таку вагу. При цьому вантажні комплекси – поширена практика у США та країнах Європи. Там будь-яка машина, що перевищує допустимі показники ваги, просто не вийде в рейс. Водій і власник фури не поїдуть через ризик отримати величезні штрафи. В Україні це зазвичай сходить перевізникам з рук”, – розповіла Криворучко.

Для встановлення шести майданчиків зважування у русі Укравтодор планує використати частину коштів кредиту Світового банку в рамках впровадження Проекту розвитку дорожньої галузі (RSDP) і Пілотного проекту з впровадження системи зважування у русі (WIM).

Вантажні комплекси планують встановити на під’їздах до Києва на трасах Київ – Ковель, Київ – Чоп, Київ – Довжанський, Київ – Чернігів – Нові Яриловичі та Київ – Одеса.

Очікується, що після повного завершення тендерної процедури система буде встановлена ​​протягом 4-8 місяців.

Липень 30, 2018 в 11:41 / Переглядів: 493

Теми: Політика,Суспільство,Україна,Черкащина