МОЗ України розширило перелік ліків, передбачених програмою «Доступні ліки»

Міністерство охорони здоров’я України розширило перелік ліків, передбачених програмою «Доступні ліки».

23 липня 2018 року Міністерством охорони здоров’я України затверджено попередній реєстр препаратів Урядової програми «Доступні ліки», які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою отримуватимуть в аптеках за рецептом лікаря вже наступного місяця (Наказ МОЗ України від 23.07.18 № 1367).

До оновленого переліку увійшов 261 препарат від 46 виробників. В оновленому переліку препарати 18 українських виробників, 28 – іноземних.

Реєстр ліків, що відшкодовуються державою за Урядовою програмою «Доступні ліки» переглядається двічі на рік – у січні та липні. Це робиться задля того, щоб ціни на лікарські засоби були актуальні.

Важливо: ціни на препарати, що включені до програми «Доступні ліки» затверджуються наказом  Міністерства та стають обов’язковими для всіх без винятку аптечних закладів.

Правила програми «Доступні ліки» спонукають фармацевтичних виробників знижувати ціни на ліки. У новому реєстрі ціни на окремі препарати стали нижчими на 40 відсотків та більше. В середньому ціни на препарати знизилися на 6,5 відсотка.

Додаток: Реєстр лікарських засобів відповідно до Наказу МОЗ України від 23.07.2018 № 1367 “Про затвердження Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 23 липня 2018 року”.

Липень 28, 2018 в 09:54 / Переглядів: 504

Теми: Події,Політика,Суспільство,Україна