Оцет від черкаських виробників виявився неякісним

Під час сезону консервування Центр Експертиз “Тест” перевірив якість розчинів оцтової кислоти. Серед перевірених зразків продукції була і продукція черкаських виробників – ЧП “Елік” (Черкаський район) та ЧП “Переплуг” (м.Черкаси), які виявилися низької якості. Про це пише Економіка сьогодення.

Як повідомляють фахівці Центр Експертиз “Тест”, всього було перевірено 13 марок розчинів оцтової кислоти. з яких 7 марок мали зауваження за фізико-хімічними показниками: обсягом або концентрації оцтової кислоти, або ж одночасно за обома показниками. Також на зниження оцінок вплинули серйозні зауваження щодо маркування.

Так, при концентрації продукту у 80% на етикетці “Переплуг ПП” в складі написана тільки вода, а у “Елік ПП” склад і зовсім був відсутній. В обох продуктів також є фраза, що там 12% оцтова кислота. І взагалі є стійке відчуття, що обидва види продукції розливають в сусідніх сараях, зауважують фахівці. Тому обом зразкам оцінка за маркуванням знижена до “дуже погано”.

Не витримала продукція із Черкащини і лабораторні дослідження.

Зауважимо, що якщо на етикетці написано “розчин оцтової кислоти 9% -ний”, то її там має бути саме 9%. На жаль, чимало виробників фальсифікують свою продукцію, розбавляючи її водою. Просто і вигідно. Натомість споживач ризикує при використанні такого слабо концентрованого оцтового розчину зіпсувати всю свою консервацію, яка просто не зможе зберігатися і з високим ступенем ймовірності позриває в найближчі місяць-два.

Фальсифікованими (розведеними) виявилися такі продукти: “Альта Віста” – 8,5%, “Лісной ПП” – 5,8%; “Боріспільска” – 5,7%; “Сан-Венто” – 5,3%. Ще гірші справи з есенціями. Замість обіцяних 80% у “Переплуг ПП” виявилося 24,3%, а в “Елик ПП” – взагалі тільки 14,2%.

Тож  обидві есенції  “Переплуг ПП” і “Елик ПП” потрапили до переліку зразків, які отримали загальну оцінку “дуже погано”.

Серед позитивних результатів продукція з інших регіонів. Загальні оцінки “відмінно” отримали “Кама” (м.Київ), “Королівський смак” (Світловодськ)  і “Руна” (с.Змінець Волинської області).

Загальна оцінка “добре” у продукції “Дніпряночка” (м.Дніпро), “Златко” (м.Київ) і Aro (м.Київ).

Липень 28, 2018 в 09:17 / Переглядів: 784

Теми: Аналітика,Суспільство,Черкащина