Банда на чолі з іноземцем вивозила за кордон українських немовлят під прикриттям клініки

У Києві правоохоронці викрили осіб, які вивозили немовлят за кордон під прикриттям репродуктивної клініки.

Про це повідомляє прес–служба Міністерства внутрішніх справ України у понеділок, 16 липня.

За словами голови Нацполіції Сергія Князєва, під виглядом надання послуг з сурогатного материнства зловмисники упродовж кількох років записували іноземних громадян батьками народжених в Україні дітей. На підставі цих документів іноземці вивозили немовлят за кордон. Загалом поліцейськими встановлено особи кількох сотень сурогатних матерів, які користувалися послугами викритої клініки.

“Встановлено, що 41–річний іноземець упродовж 2011–2018 років на території України на базі створеної ним клініки у сфері репродуктивної медицини організував протиправну діяльність, пов’язану з наданням послуг з проведення допоміжних репродуктивних технологій методом сурогатного материнства”, – йдеться у повідомленні.

“На основі підроблених документів, зокрема ‑ довідки про генетичну спорідненість, у клініці іноземних громадян записували батьками новонароджених громадян України. На підставі цих документів порушники отримували свідоцтва про народження дітей, а згодом ‑ і дозвіл на переміщення новонароджених через державний кордон України як іноземців–нерезидентів України. Відтак учасники оборудки вчиняли одну із форм торгівлі людьми ‑ незаконну угоду, об’єктом якої є малолітні діти”, – додали у Нацполіції.

Крім того, поліцейські встановили осіб, які здійснювали вербування сурогатних матерів, вели облік, конвертацію та легалізацію коштів, отриманих від злочинної діяльності, а також виплату “зарплатні”. Правоохоронці встановили осіб, які займалися супроводженням та розселенням іноземців, проводили рекламу клініки.

Під час досудового розслідування правоохоронці встановили факти ухилення порушників від сплати податку на прибуток у сумі в кілька десятків мільйонів гривень. Окрім того, встановлено факти ухилення від сплати податку на доходи фізичних осіб, які надавали послуги з сурогатного материнства.

За виявленими фактами відкрито кримінальні провадження за ч.1 та ч.3 ст. 149 (Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) та ч. 3 ст. 212 (Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) Кримінального кодексу України.

Липень 23, 2018 в 13:21 / Переглядів: 1101

Теми: Економіка,Політика,Світ,Суспільство,Україна